Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Kur’an Kursu Yalanlaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bazı basın-yayın organlarında çıkan haberlere ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Kur’an Kursu Yalanlaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bazı basın-yayın organlarında çıkan depremzede çocukların bir cemaat tarafından işletilen Kur’an kursuna verildiği yönündeki iddalara ilişkin yazılı basın açıklamasında bulundu.

Bakanlık, “depremzede çocukların Kur’an kursuna ya da herhangi bir cemaate verildiği” iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Bakanlık’tan Kur’an Kursu Açıklaması

Açıklamada, söz konusu haber sonrasında Sakarya İl Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin, iddia konusu olan Kur’an kursuna hızlı bir şekilde intikal ettiği ifade edildi. İlgili yönetici ve kurstaki çocuklarla görüşüldüğü belirtildi.

Açıklamanın devamında, “Kur’an kursunun resmi kayıtlarında mevcut öğrenci sayısının 45 olduğu, kursta hazır 36 çocuğumuzun bulunduğu, kursta hazır bulunan çocuklarımızın Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ile resmi kayıtların eşleştiği, Kur’an kursunda bulunmayan 9 çocuğumuzun ise örgün eğitim kapsamında okullarında oldukları ekiplerimizce tespit edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Haberde iddia edildiği üzere depremzede çocukların Kur’an kursuna ya da herhangi bir cemaate verildiği iddialarının kesinlikle gerçeği yansıtmamadığının altı çizildi.

GCM Yatırım Banner

Refakatsiz Çocuklarla İlgili Bilgiler Güncellendi

Bakanlık ayrıca, afet bölgesinde zarar gören refakatsiz çocuklara dair de açıklama yaptı.

Son verilere göre enkaz altından çıkarılmış refakatçisi olmayan 1894 çocuğun kayıt altına alındığı, 1431 çocuğun ailesine teslim edildiği ve 106 çocuğun kuruluş bakımına alındığı bilgisi verildi.

357 çocuğun tedavi sürecinin takip edilmekte olduğu ve kimliği tespit edilen 1808, edilmeyen 86 çocuğun bulunduğu ifade edildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @tcailesosyal

Vatandaşlara Uyarı

Bakanlık, sosyal medya hesabından yaptığı bir diğer paylaşımda ise vatandaşlara ‘sosyal yardım yönlendirmeleri’ne ilişkin uyarılarda bulundu.

Paylaşımda, “Bazı art niyetli kişilerin sosyal medya platformlarında Bakanlığımızın adını kullanarak sosyal yardım yönlendirmesi yaptığı görülmüştür. Vatandaşlarımızın Bakanlığımızın resmi hesapları dışında bu tip mesajlara itibar etmemesi önemle rica olunur” ifadeleri kullanıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.