Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aile Bakanlığı Açıkladı: 479 Çocuk Vefat Etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, depremlerin ardından refakatsiz çocuklar ile yaşlı ve engelli vatandaşlara dair yeni açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
Aile Bakanlığı Açıkladı: 479 Çocuk Vefat Etti
Son Güncelleme: 
Yorum

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerde enkaz altından çıkarılan ve refakatçisi olmayan çocuklara dair son verileri paylaştı. Afet bölgesinde Bakanlık kuruluşlarından hizmet alan yaşlı ve engelli vatandaşlara dair son bilgiler de verildi.

Bakanlık 479 Çocuğun Vefat Ettiğini Bildirdi

Bakanlık sosyal medya hesabından yapılan açıklamada enkaz altından çıkarılmış refakatçisi olmayan 1915 çocuğun kayıt altına alındığı, 1788 çocuğun ailesine teslim edildiği ve 79 çocuğun kuruluş bakımına alındığı bilgisi verildi.

Depremlerin ardından enkaz altından çıkarılmış, refakatçisi olmayan 40 çocuğun tedavi sürecinin takip edilmekte olduğu bilgisinin verildiği paylaşımda, ayrıca kuruluşlarda olup kimliği tespit edilemeyen 22 çocuğun bulunduğu belirtildi.

Kayıtlarda olan 7 çocuğun hastanede tedavisinin devam ettiği belirtilirken, vefat sayısına dair de bilgi verildi.

Kaynak: Twitter / @tcailesosyal

Açıklamada “Aile Bilgi Sistemi Afet Yönetim Çocuk Modülüne yapılan ihbarlar üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde 479 çocuğumuzun vefat ettiği tespit edilmiştir” ifadesi kullanıldı.

Afet Bölgesindeki Yaşlı ve Engelli Vatandaşlara Dair Bilgiler

Bakanlık, deprem bölgesinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kuruluşlarından hizmet alan yaşlı ve engelli vatandaşlara dair de güncel rakamları aktardı.

533 yaşlı ve 1133 engelli ile bakım ihtiyacı olduğu tespit edilen 270 yaşlı ve 955 engelli vatandaşın farklı illerdeki kuruluşlara yerleştirildiği bilgisi verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu