Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AHGAZ’ın Bağlı Ortaklığı Lisans Kapsamını Artırıyor

Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım bugün KAP üzerinden yaptığı bildirimle, bağlı ortaklık lisans genişlemesiyle ilgili açıklamada bulundu. İşte detaylar;
AHGAZ’ın Bağlı Ortaklığı Lisans Kapsamını Artırıyor
HABER GİRİŞ

Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş. (AHGAZ) 26 Şubat 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, bağlı ortaklık lisans genişlemesiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

KAP bildirisinde, şirketin dolaylı bağlı ortaklığı olan Enerya Karaman Gaz Dağıtım A.Ş.’nin yönetim kurulunun Karaman Belediyesi ve Karaman İli Ayrancı İlçe Belediyesi’nden gelen talep üzerine lisans kapsamının genişletilmesine karar verdiğini duyurdu.

Söz konusu lisans kapsamının, Karaman ili Ayrancı ilçesi ve Karaman ili merkez ilçesi Yunus mahallesinde doğal gaz dağıtımı yapmak üzere genişletileceğine işaret edildi.

Enerya Karaman Gaz Dağıtım A.Ş.’nin, dağıtım bölgesinin Ayrancı ilçesi ile Karaman Belediye Meclis kararıyla Karaman Belediyesi sınırlarına katılan Yunus mahallesini de kapsayacağı vurgulandı.

Kapsamın genişletilmesi talebinin 12447-2 sayılı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) kararı ile onaylandığı belirtildi. Bu bilginin şirkete bugün verildiğine de dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner
Paratic Piyasalar AHGAZ Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul’da AHGAZ koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yatırımcısına yüzde 103,58 oranında kazanç sağladı.

Aylık yüzde 6,35 artıda olan AHGAZ payları, haftalık yüzde 2,17 oranında düştü. Hisse bugün TSİ 15.56 itibarıyla yüzde 0,76 düşüşle 13,07 liraya geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın