Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ağustos Ayı Sanayi Kapasite Raporu Açıklandı

TOBB Ağustos ayında onaylanan sanayi kapasite raporu sayısının aylık bazda yüzde 8,7 arttığını açıkladı. İşte raporun detayları...
Ağustos Ayı Sanayi Kapasite Raporu Açıklandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ağustos dönemine ilişkin sanayi kapasite raporunu açıkladı. Buna göre söz konusu dönemde onaylanan sanayi kapasite raporu sayısı aylık bazda yüzde 8,7 artarak 4 bin 275 adet oldu.

TOBB, Temmuz ayında onaylanan sanayi kapasite raporu sayısının yıllık bazda 20,7 arttığını açıklamıştı.

Rapora göre söz konusu dönemde TOBB Sanayi Veri Tabanındaki aktif kapasite raporlarının toplam sayısı yıllık bazda yüzde 4,4 artarak 97 bin 008 oldu.

TOBB Ağustos En Çok Kapasite Raporu Düzenlenen İl
Kaynak: TOBB

Ağustos ayında en fazla sanayi kapasite raporu düzenlenen il bin 127 ile İstanbul oldu. Sonrasında 302 ile Ankara, 294’le Bursa, 283’le İzmir, 165 ile Kocaeli  geldi.

Ağustos 2022’de 3.786.360 olan Aktif Kapasite Raporlarına göre toplam çalışan sayısı Ağustos 2023’de yüzde 4,5 artarak 3.956.985 oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu