Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Agrotech Yerel Zincir Marketlerle Anlaşmayı Yaptı

Halka arz olan şirketler arasına geçen yıl katılan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., yerel zincir marketlerle yapılan anlaşmalar hakkında konuştu. Detaylar haberde...
Agrotech Yerel Zincir Marketlerle Anlaşmayı Yaptı
HABER GİRİŞ

Yerli ve milli elektrikli aracını satışa sunmaya hazırlanan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ulusal ve yerel zincir marketlerle yapılan ön anlaşmalar hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, toplam 10.000 ton salçanın ulusal çapta faaliyet gösteren yerel ve zincir marketlere satışı ile ilgili ön anlaşmalar yapıldığını duyurdu.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Şirketimizin 22 Ocak 2024 tarihinde anlaşma yaparak faaliyetlerine başladığı salça fabrikamızın yıllık üretim kapasitesinin yaklaşık %80’i kadar olmak üzere toplam 10 milyon kg (10.000 ton) salçanın ulusal çapta faaliyet gösteren yerel ve zincir marketlere satışı ile ilgili ön anlaşmalar yapılmıştır.”

Agrot Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören hisseleri bugün açılışta yeşilleri yaktı. Geçen yıl Kasım ayında 5,21 TL’den halka arz olan hisseler (AGROT) bugün açılışı 35,5 TL’den yaptı.

GCM Yatırım Banner

Saat 14.15’te 35,7 TL’ye kadar yükselen hisseler, yazım sırasında 35,14 TL’den işlem gördü. Yılın ilk iki ayında yatırımcıyı güldüren hisseler, son iki ayda düşüş seyrine geçti. AGROT hisseleri geçen ay en yüksek 41,98 TL’ye ulaştıktan sonra kapanışı 36,58 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın