Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Agrotech Hissesini 30 Kat Kârla Sattı

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş.’den bugün hisse devir işlemlerine dair duyuru geldi. Şirket, bağlı ortaklığının hisselerinin bir kısmını sattığını açıkladı.
Agrotech Hissesini 30 Kat Kârla Sattı
HABER GİRİŞ

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden hisse devir sözleşmesine ilişkin açıklamasını paylaştı. Açıklamada, geçen yılın sonunda 41 milyon TL bedelle hissesinin yüzde 90’lık kısmı alınan Ayazağa Depoculuk ve Lojistik A.Ş.’nin yüzde 25 oranındaki hissesinin satıldığı bildirildi.

Söz konusu hisse devrinin 325 milyon TL bedelle Maş Kimya Plastik Nak. San. ve Tic. Ltd. Şti. ile yapıldığı açıklandı. Ödemenin nakden ve defaten olmak üzere olacak şekilde anlaşılıp, hisse devir sözleşmesinin imzalandığı duyuruldu.

Açıklamada, “Şirketimiz, 5 ay önce yüzde 90 hissesini satın alarak katma değerli servisler ile birlikte 70.000.000 TL değerinde araç parkı ve günlük 1.200 adet palet hacmi ekleyerek geliştirdiği bu yatırımın kısmi hissesinin satışı sonucunda yaklaşık 30 kat kâr elde etmiş olup, söz konusu kâr ilk bilançolarımıza yansıyacaktır” denildi.

AGROT Hisse 15.05.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin 30 kat kâr elde ederek hisse devri gerçekleştirdiğini duyurduğu günde AGROT kodlu hisseler ekside kayda geçti. Dün 31,40 TL’den kapanan hisseler bugüne 33 liradan başlayarak yükseliş sinyali verse de yazım anında düşüşü derinleşti. Saat 10.15 itibarıyla yüzde 2’nin üzerinde ekside 31,70 liradan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın