Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AGROT Sahnelere Geri mi Dönüyor? O İsimler Kapış Kapış Aldı

Son günlerde yoğun satış baskısıyla karşılaşan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. hisseleri Mayıs ayının son haftasında tekrar talep görmeye başladı.
AGROT Sahnelere Geri mi Dönüyor? O İsimler Kapış Kapış Aldı
HABER GİRİŞ

Otomotiv sektörüne hızlı bir giriş yapan ve KAP bildirimleriyle göz dolduran Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., sektöründeki atılımları son günlerde borsada göremedi. Son bir ayda düşüşü yüzde 40’ı aşan AGROT kodlu hisseler 21 Mayıs Salı gününden itibaren sert satış süreciyle 47.24 TL olan direnç seviyesinden oldukça uzaklaştı.

Bu hafta 16 lira seviyesine kadar sarkan hisselerde ise beklenen geri dönüş Mayıs ayının son günü yaşandı. AGROT paylarındaki yüklü alımlar hisselerin haftayı tavana koşan performansla kapatmasına zemin hazırladı.

Haftalık değer kaybı yüzde 11’i aşan hisseler Cuma gününü yüzde 8,47 yükselişle 18,45 TL’den kapattı. Hisselerin toparlanmasında İş Yatırım ve Garanti BBVA’nın alımları destekleyici faktör oldu.

İş Yatırım, Mayıs ayının son haftasında AGROT paylarında toplam 11.426.321 lot alım yaptı. Haftalık alışların net TL karşılığı 212.168.482 TL büyüklüğünde oldu.

Söz konusu haftada Garanti BBVA ise AGROT paylarında toplam 11.323.751 lot alıma imza attı. Aracı kurumun haftalık alışlarının net TL karşılığı 205.977.511 TL oldu.

GCM Yatırım Banner

Kaynak: Matriks

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.