Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Afyon Çimento Hisseleri 3,88 TL ile 3 Ayın En Yükseğine Çıktı

Afyon Çimento günün ikinci yarısında kazancını %3’e taşırken, hem günün hem de son üç ayın en yükseğine çıktı.
Afyon Çimento Hisseleri 3,88 TL ile 3 Ayın En Yükseğine Çıktı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş (AFYON) hisseleri Cuma günü sakin bir pozitiflik gösterdi. Hisseler güne 3,77 liradan başladı. Son kapanışını 3,76’dan gerçekleştirdi. Öğleden sonraki işlemlerde yükselişini hızlandırarak haftanın en yükseğine çıktı.

Afyon Çimento hisseleri saat 16.31’de 3,88 lira üç ayın en yüksek seviyesinden işlem görüyor.
Afyon Çimento Hisseleri %3 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler ılımlı açılışın ardından saat 16.00’ya kadar yatay hareket etti. Sonrasında keskin bir yükseliş göstererek 3,88’i aştı. Bu, haftanın en yüksek fiyatı olurken, aynı zamanda 10 Ağustos’taki 3,91 sonrasındaki en yükseği temsil ediyor.

1957 yılından bu yana faaliyet gösteren ve BIST taş, toprak endeksi altında işlem gören şirket hisseleri bir haftalık işlem döneminde %4,33, bir ayda %12,90 oranında yükseldi.

Diğer yandan yıllık dönemde %12,69 oranında değer kaybetti. Hisselerin bu dönemde kaydettiği fiyat aralığı 3,30 – 5,76 şeklinde.

Investing teknik özetine göre Afyon Çimento hisselerinde hareketli ortalama “güçlü al”ı gösteriyor. Teknik indiktörler 5 dakikalık, 15 dakikalık, saatlik ve günlük periyotlarda “güçlü al” derken, aylıkta “sat” tavsiyesini işaret ediyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.