Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AFAD’dan Türkiye’deki Deprem Aktivitesine Dair Açıklama

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından güncel deprem raporunu paylaştı. Detaylar haberde;
AFAD’dan Türkiye’deki Deprem Aktivitesine Dair Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından afet bölgesindeki deprem aktivitesine dair güncel bilgileri paylaşmaya devam ediyor.

AFAD, Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerin meydana geldiği tarihten bugüne gerçekleşen depremlerin raporunu sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

AFAD’dan Deprem Raporu

Kurumdan yapılan açıklamaya göre 6 Şubat ila 6 Nisan 2023 tarihleri arasındaki iki aylık süreçte 24 bin 927 deprem meydana geldi.

AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürlüğü, Deprem Dairesi Başkanlığı’nın Twitter hesabından, bölgedeki ve Türkiye genelindeki depremlerin paylaşımına düzenli bir şekilde devam edildiği açıklandı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @DepremDairesi

Açıklamanın devamında, Türkiye’nin ve yakın çevresindeki deprem aktivitesinin AFAD Başkanlığı tarafından 7 gün 24 saat takip edildiği bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

AFAD Deprem Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar ise yıllara göre değişkenlik göstermekle birlikte yıllık ortalama deprem kaydının 22 bin civarında olduğunu ifade etti. Böylelikle, yıllık ortalama deprem sayısı sadece iki aylık zaman dilimi içinde aşılmış oldu.

AFAD Çarşıları Hizmete Başlıyor

AFAD’ın sosyal medya hesabından yapılan bir diğer paylaşımda ise AFAD çarşıları hakkında bilgi verildi.

381’i Kahramanmaraş merkezde olmak üzere toplam 1.094 AFAD çarşısının yapımının tamamlandığı bilgisi verildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @AFADBaskanlik

AFAD çarşılarının içinde manav, bakkal, terzi, berber ve lokanta gibi çok sayıda işletmenin vatandaşların hizmetinde olduğu belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.