Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AFAD’dan Kurulan Çadırlar Hakkında Açıklama

AFAD, deprem bölgelerindeki çalışmalar hakkında açıklama yaparak toplamda kurulan çadır sayısına yönelik bilgi verdi. Detaylar haberde...
AFAD’dan Kurulan Çadırlar Hakkında Açıklama
Son Güncelleme: 
Yorum

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türkiye’yi derinden sarsan depreme yönelik çalışmalar hakkında sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

AFAD, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından vatandaşların geçici barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla bölgeye ilk andan itibaren başlatılan çadır sevkiyatının aralıksız devam ettiğini açıkladı.

“300 Bin 809 Çadır Kuruldu”

Depremin etkili olduğu illerde şu ana kadar 270 noktada çadır kent alanlarının oluşturulduğu kaydedildi. Bireysel çadır talepleri ile birlikte 300 bin 809 çadırın kurulduğu aktarıldı.

AFAD, depremin etkili olduğu illerde kurulan çadır sayısını ise şu şekilde açıkladı:

“Hatay 69 bin 766, Kahramanmaraş 66 bin 685, Gaziantep 49 bin 670, Adıyaman 45 bin 852, Malatya 25 bin 380, Adana 17 bin 515, Şanlıurfa 8 bin 838, Osmaniye 7 bin 170, Diyarbakır 6 bin 328, Kilis 3 bin 605.”

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“İlgili kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, gönüllülerimiz ve Aziz milletimizin destekleri ile çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.”

AFAD tarafından sabah yapılan açıklamada dün Hatay’da gerçekleşen depremden sonra 90 artçı sarsıntının yaşandığını duyurdu. Depremle ilgili yapılan 54 ihbardan 44’ünde olumsuz bir durumla karşılaşılmadığı ifade edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu