Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AFAD’dan Bir İlk: Türkiye Deprem Tehlike Haritası Faaliyette

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, yenilenen Türkiye Deprem Tehlike Haritası hizmetini internet uygulamasına dönüştürdü. Detaylar haberde;
AFAD’dan Bir İlk: Türkiye Deprem Tehlike Haritası Faaliyette
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verirken, “Türkiye Deprem Tehlike Haritası” interaktif internet uygulamasının da duyurusunu yaptı

İnternet uygulaması haline getirilen “Türkiye Deprem Tehlike Haritası” üzerinden Türkiye genelinde herhangi bir noktanın deprem tehlike değeri hakkında bilgi sahibi olunabiliyor.

“Bir Noktanın Deprem Tehlike Değeri Öğrenilebiliyor”

AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe giren “Yenilenen Türkiye Deprem Tehlike Haritası” AFAD-TDTH interaktif web uygulamasından ülkemizde ilk defa bir noktanın deprem tehlike değeri öğrenilebiliyor.”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @DepremDairesi

e-Devlet Kullanıcı Bilgileriyle Sorgulama Yapılıyor

Yapılan açıklamaya göre tdth.afad.gov.tr/TDTH linkine tıklanmasının ardından vatandaşlar, e-Devlet kullanıcı bilgileri ile uygulamaya giriş yapabiliyor.

GCM Yatırım Banner

Uygulama içinde yer alan “adres sorgulama” bölümünden il, ilçe ve mahalle bilgilerinin girilmesiyle ilgili noktanın deprem tehlike durumu hakkında bilgi sahibi olunabiliyor.

Bölgedeki Çalışmalar Sürüyor

AFAD, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 ve Elbistan merkezli 7.6 büyüklüklerinde yaşanan depremler sonrası gerçekleştirilen çalışmalar hakkında da bazı güncel bilgiler verdi.

Depremden etkilenen bölgede 332 çadır kent, 360.167 çadır kurulduğu; çadırlarda barınma hizmeti verilen vatandaş sayısının 1.440.668 olduğu belirtildi.

Bölgede 189 konteyner kentin oluşturulma faaliyeti sürerken, 90.914 konteynerin alt yapı çalışması ve kurulumunun sürmekte olduğu; konteynerlerde barınma hizmeti verilen vatandaş sayısının 34.120 olduğu bilgisi verildi.

Depremin etkilediği bölgede barınma hizmeti verilen vatandaşların toplam sayısı ise 1.593.808 olarak kaydedildi.

Ayrıca, depremden etkilenen afetzedelere yönelik 10.000 TL tutarındaki hane başı destek ödemesinin 1.025.204 depremzede ailenin hesaplarına aktarıldığı ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.