Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AFAD’dan Afet Bölgesindeki Artçı Sarsıntılara Dair Açıklama

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede meydana gelen artçı sarsıntılara dair bilgi verirken, uyarılarda bulundu. Detaylar haberde;
AFAD’dan Afet Bölgesindeki Artçı Sarsıntılara Dair Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından bölgede devam eden artçı sarsıntılara dair sayısal bilgiler verirken, vatandaşlara bazı uyarılarda bulundu.

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Pazarcık ilçeleri merkezli meydana gelen ve çevresindeki 11 ili etkileyen yıkıcı depremlerin ardından bölgedeki artçı sarsıntılar devam ediyor.

Afet Bölgesinde Kaç Artçı Sarsıntı Meydana Geldi?

AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla bölgedeki artçı sarsıntılara dair güncel durum bilgisi iletildi.

Açıklamaya göre 6 Şubat ila 6 Mart tarihleri arasında Elbistan ve Pazarcık merkezli depremler nedeniyle bölgede 14 bine yakın deprem meydana geldi.

Bugüne kadar 13 bin 753 artçı sarsıntının kaydedildiği bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @DepremDairesi

AFAD’dan Vatandaşlara Uyarı

AFAD, ayrıca artçı deprem aktivitelerine dair vatandaşlara önemli bir uyarıda bulundu.

Aktivitelerin devam etmekte olduğunun ve buna bağlı olarak afet bölgesi sınırları dahilindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerektiğinin bir kez daha altı çizildi.

Yardım Market Uygulaması Devam Ediyor

AFAD, 11 ili etkileyen deprem nedeniyle afete maruz kalan vatandaşların ihtiyaçlarının internet üzerinden de karşılanabilmesi amacıyla birkaç gün önce “AFAD Yardım Market” uygulamasını hayata geçirmişti.

Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar, afadyardimmarket.gov.tr internet adresi üzerinden afetzedelere kira yardımında bulunabilmekle birlikte, yardım yapmak istedikleri ürünleri ve miktarını seçip doğrudan ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilmeye devam ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.