Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AFAD Müdürü Tatar: 16 Bin Artçı Sarsıntı Meydana Geldi

AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, deprem bölgesine yönelik son bilgileri paylaştı. Detaylar haberde...
AFAD Müdürü Tatar: 16 Bin Artçı Sarsıntı Meydana Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, Maraş merkezli gerçekleşen deprem ile ilgili açıklamada bulundu.

Orhan Tatar, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaklaşık 16 bin artçı sarsıntının meydana geldiğini kaydetti. Ortalama 5 dakikada bir artçı sarsıntının yaşandığına dikkat çekti. Sadece son 10 günde meydana gelen artçı sayısının 500’ün altında olduğunu bildirdi.

Artçı sarsıntıların devam edeceğini söyleyen Tatar, vatandaşları uyardı. Ayrıca yılbaşından bu yana Türkiye’de 22 bin civarında deprem meydana geldiğini dile getirdi.

Depremlerle ilgili vatandaşları korku ve paniğe sevk edecek açıklamalardan uzak durulması gerektiğini söyledi.

Deprem bölgesinde ikincil afetler nedeniyle 11 ilde 110 yerleşim yerinin tahliye edildiğini kaydetti. Depremler nedeniyle ikincil afet diye adlandırılan olayların yaşandığını aktardı. Kaya düşmesi, heyelan gibi birtakım hareketlerin olabildiğini dile getirdi.

Orhan Tatar, kaya düşmesi ve heyelanı önleyecek şekilde 34 köyde ıslah çalışması yapıldığı bilgisini de paylaştı.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu