Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AFAD Duyurdu! Deprem Yardım Ödemeleri Başladı

AFAD, depremden etkilenenlere yönelik yapılacak olan Hane Başı Destek Ödemeleri hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde...
AFAD Duyurdu! Deprem Yardım Ödemeleri Başladı
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan büyük yıkıntıdan 3 gün sonra depremden etkilenenler için 10’ar bin TL verileceğini duyurmuştun. Bugün söz konusu ödemeler ile ilgili Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) açıklama geldi.

AFAD Kahramanmaraş merkezli depremlerde konutları hasar gören vatandaşlarımıza yönelik 10.000 TL tutarındaki Hane Başı Destek Ödemeleri ile ilgili sosyal medya hesabından duyuruda bulundu.

10 Bin TL Tutarındaki Ödemeler Yapılmaya Başlandı

Yapılan açıklamada Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki depreminden ardından Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalara göre yıkık, acil, yıkılacak, ağır hasarlı, orta hasarlı ve az hasarlı olarak tespit edilen konutlara yönelik 10 bin TL tutarındaki Hane Başı Destek Ödemeleri’nin yapılmaya başlandığı ifade edildi.

Ödemelerin AFAD, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca kesinleşmemiş hasar tespit verileri üzerinden alınan ikametgah verisinin dikkate alınarak yapıldığı bildirildi.

Şu ana kadar 680 bin 268 hanede tespit çalışmasının tamamlandığı ve ödemelere başlandığı aktarıldı. Hasar tespit çalışmaların devam ettiği, çalışmalar sonuçlandıkça ödemelerin yapılmaya devam edeceğini kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu ödemelerin Ziraat Bankası’nda hesabı bulunana vatandaşlarımızın doğrudan hesabına, hesabı bulunmayan vatandaşlarımızın ise TC kimlik numaralarına yapılacağı ifade edildi. Ödemeler hakkında bilgilendirme mesajının gönderimine başlandığı aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.