Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AFAD Duyurdu! Afet Bölgesinde Çadır ve Konteyner Durumu Nasıl?

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, afet bölgesindeki çadır ve konteyner kurulumuna dair bilgilendirmelerde bulundu. Detaylar haberde;
AFAD Duyurdu! Afet Bölgesinde Çadır ve Konteyner Durumu Nasıl?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli iki yıkıcı depremin yaralarını sarma çalışmalarını sürdürüyor. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), bu süreçte depremden etkilenen illerde yaşayan depremzedelerin barınma sorununu çözebilmek amacıyla bölgeye çadır ve konteyner gönderimine devam ediyor.

AFAD’ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarla bugüne kadar deprem bölgesinde kurulumu tamamlanan çadır ve konteyner sayısı belli oldu.

AFAD, İl Bazında Çadır Sayısını Paylaştı

“Asrın felaketini yaşadığımız bu günlerde milletçe büyük bir birlik ve beraberlik örneği gösteriyoruz” mesajını veren AFAD’ın Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre depremzedelerin geçici barınma ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla afet bölgesine ilk günden itibaren başlatılan çadır sevkiyatı aralıksız devam ediyor.

Bu çalışmalar doğrultusunda, yıkıcı depremlerin etkili olduğu illerde şu ana kadar 287 noktada çadır kent alanları oluşturulduğu bilgisi verildi.

Bugüne kadar bireysel çadır talepleri ile birlikte bölgede 329 bin 382 adet çadır kurulumunun tamamlandığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Kurulan çadırların il bazındaki dağılımı ise şu şekilde detaylandırıldı: Hatay – 84 bin 316, Kahramanmaraş – 74 bin 112, Gaziantep – 49 bin 670, Adıyaman – 48 bin 500, Malatya – 26 bin 960, Adana – 17 bin 515, Şanlıurfa – 8 bin 990, Osmaniye – 7 bin 282, Diyarbakır – 7 bin 458, Kilis – 4 bin 579.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @AFADBaskanlik

Konteyner Kurumları da Detaylandırıldı

AFAD, çadırın yanı sıra bölgede büyük ihtiyaç duyulan konteyner kurulumlarına dair bilgiler de verdi.

Bölgede ilk etapta 100 bin adet konteyner kurulumuna hızlı bir şekilde başlandığı belirtilirken, şimdiye kadar depremden etkilenen illerde kurulan konteyner sayısı da detaylandırıldı.

Buna göre Hatay’da 1120, Kahramanmaraş’ta 1047, Gaziantep’te 1206, Adıyaman’da 656, Malatya’da 605, Şanlıurfa’da 1800 ve Osmaniye’de 127 konteynerin kurulumu tamamlandı.

AFAD, paylaşımın devamında şu ifadelere yer verdi: “İlgili kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, gönüllülerimiz ve aziz milletimizin destekleri ile çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Yunus_Sezer_

Bunun yanı sıra AFAD Başkanı Yunus Sezer, Hatay’ın Defne ilçesinde bugün meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki artçı deprem sonrasında AFAD ekiplerinin teyakkuz halinde olduğunu bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.