Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AFAD Duyurdu: 6 İl Daha Afet Bölgesi İlan Edildi

Alınan son dakika bilgilere AFAD, Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği 11 ilin bulunduğu bölgeye 6 il daha ekledi. Detaylar haberde...
AFAD Duyurdu: 6 İl Daha Afet Bölgesi İlan Edildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan bugünkü duyuruya göre 6 il daha deprem bölgesi ilan edildi. Buna göre 6 Şubat tarihli ikiz depremlerin ardından afet bölgesi ilan edilen Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illeri arasına 6 il daha eklendi.

AFAD, söz konusu 11 il ve Sivas ili Gürün ilçesinin Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi olarak kabul edildiğini anımsatarak yeni illeri şöyle açıkladı:

“Söz konusu depremler 11 ilimiz dışındaki bazı illerimizi de etkilemiş olup, hasar tespit çalışmaları neticesinde; Bingöl, Kayseri, Mardin, Tunceli, Niğde ve Batman illerimizde yer alan bazı yerleşim birimlerinde az, orta veya ağır derecede hasar gören binalar olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle, bahsi geçen illerimizde hasar meydana gelen binaların bulunduğu yerleşim yerleri de Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi kabul edilmiştir.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.