Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AFAD Açıkladı: Şanlıurfa’da Arama Kurtarma Çalışmaları Tamamlandı

Kahramanmaraş merkezli depremde etkilenen şehirlerden Şanlıurfa’da arama kurtarma çalışmalarının sona erdiği açıklandı.
AFAD Açıkladı: Şanlıurfa’da Arama Kurtarma Çalışmaları Tamamlandı
Yorum

Pazartesi günü Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, 10 ilde yıkıma neden oldu. Bu illerden birisi ise Şanlıurfa oldu. Depremin ardından AFAD tarafından arama kurtarma çalışmaları başlatıldı ve halen devam ediyor.

AFAD tarafından yapılan son açıklamada, Şanlıurfa’daki arama kurtarma faaliyetlerinin sona erdiği ve personelin diğer bölgelere sevk edildiği belirtildi. Depremden etkilenen diğer iller arasında, Kahramanmaraş başta olmak üzere Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Adıyaman, Malatya ve Hatay yer alıyor.

AFAD Şanlıurfa açıklaması
Kaynak: AFAD/Twitter

Açıklamada, “Ekiplerimiz, Şanlıurfa’da arama kurtarma çalışmalarını tamamlamıştır. Şanlıurfa’daki arama kurtarma ekiplerimiz ivedilikle çalışmaların devam ettiği diğer illerimize sevk edilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerindeki depremin ardından ölü ve yaralı sayısı her geçen saat artmaya devam ediyor. AFAD tarafından yapılan son açıklamaya göre hayatını kaybeden insanların sayısı 12 bin 873’e ulaştı.

Yaralı sayısının 62 bin 937’ye ulaştığı açıklamada, ana depremlerin ardından 1.117 artçı meydana geldiği belirtildi. Bölgede sürekli artçı sarsıntılar yaşanmaya devam ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu