Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AEFES Finansal Takvimini, SANFM Temettü Tarihini Duyurdu

Borsa İstanbul’da işlem gören AEFES finansal takvimini, SANFM temettü tarihini duyururken METRO ise kayıtlı sermaye tavanına yönelik açıklama yaptı.
AEFES Finansal Takvimini, SANFM Temettü Tarihini Duyurdu
Yorum

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bildirim paylaşan Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayi (AEFES), 01/01/2023 – 31/03/2023 tarihlerini kapsayan, 2023’ün ilk çeyreğine ait finansal raporların 3 Mayıs 2023 Çarşamba günü duyurulmasının planlandığını açıkladı.

Şirket 2022’nin son çeyreğine yönelik açıkladığı bilançosunda geçen yılın tamamında 3,4 milyar TL net kar yaptığını bildirmişti. 2021’deki net kar 1 milyar TL’ydi.

AEFES, günlük yüzde 1,8 kayıpla 61,6 TL’den işlem görüyor. Şirketin hisseleri günlük bazda ekside olsa da haftalık yüzde 6,5, aylık yüzde 20,6, yıllık ise 174 oranında kazandırmayı başardı.

Sanifoam’dan Temettü Açıklaması

Borsa İstanbul’da SANFM koduyla işlem gören Sanifoam Sünger Sanayi ve Ticaret, geçtiğimiz gün 2022 yılı karından hisse başına brüt 0,10 TL, net 0,09 TL nakit kar payı dağıtımının Genel Kurul tarafından onaylandığını açıklamıştı.

Bugün paylaşılan bilgilerde ise kar dağıtımının 31 Temmuz 2023 tarihinde yapılmasına karar verildiği belirtildi.

SANFM, günlük yüzde 3,6 düşüş göstererek 16,2 TL’ye geriledi.

Metro Holding

Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding (METRO), KAP’tan kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresi hakkında açıklama yaptı. Şirket 1 milyar TL kayıtlı sermaye tavanının 31.12.2027’ye kadar uzatılması için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Ticaret Bakanlığı’na başvuruda bulunacağını aktardı.

METRO, günlük yüzde 1 kayıpla 1,7 TL seviyesinde seyrediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu