Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Okyanus Atıklarından Ürettiği Ayakkabılardan 1 Milyon Adet Satan Adidas Hisse Geri Alım Programı Başlattı

Adidas CEO’su Kasper Rorsted, şirketin okyanus atıklarından ürettiği ayakkabılardan 1 milyon adet sattığını duyurdu. Ayrıca şirket hisse geri alım programı başlatacağını duyurdu!
Okyanus Atıklarından Ürettiği Ayakkabılardan 1 Milyon Adet Satan Adidas Hisse Geri Alım Programı Başlattı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Adidas CEO’su Kasper Rorsted, firmanın Parley for the Oceans ile birlikte geliştirdiği okyanus atıklarından üretilmiş ayakkabılardan 1 milyon adet sattığını duyurdu. Geçen yıl ulaşılan rakamdan memnun olduklarını dile getiren Rorsted, her bir ayakkabının 11 plastik şişenin geri dönüşümünü sağladığını belirtti.

İlk olarak 2015 yılında duyurulan ayakkabılar, Adidas ile Parley for the Oceans’un ortak çalışması olup farkındalık yaratmak için tasarlanmıştı.

Adidas ile Parley for the Oceans Ayakkabıları 1 Milyon Adet SattıOkyanuslardan toplanan atıklardan ve geri dönüştürülmüş maddelerden üretilen çevreci ayakkabılar, büyük yankı uyandırmış ve firma bu çalışmasından dolayı takdir edilmişti. Ayrıca şirket, atıklardan ürettiği ayakkabıların ardından yine aynı kurumla beraber çalışarak forma üretimine başladığını duyurmuştu.

Real Madrid ve Bayern Munich futbol takımları için aynı şekilde atıkları kullanarak forma üreten şirketler, bu çalışmasıyla da alkış toplamıştı.

Adidas Okyanus Atıklarından Forma da Üretti Neticede; Ultra Boost serisinden 1 milyon adet üretmeyi planladıklarını belirten şirket Kasper Rorsted, hedefledikleri satış rakamına ulaşmış olduklarını dile getirdi. Bunun yanında; Adidas’ın finansal sonuçları ve gelecek planlarıyla ilgili açıklamalarda da bulundu.

2020 yılına kadar satışları 26 milyon euroya çıkarmak istediğini belirten CEO, faaliyet karını da % 11 oranında artırmayı planladığını söyledi.

Adidas CEO’su Kasper Rorsted Şirketin Hisse Geri Alım Programını BaşlattıAyrıca şirketin üç yıl içinde, 3 milyar euro ya da 3.7 milyar dolar değerinde hissesini geri almayı amaçladığını ifade etti. Hisselerin geri alım sürecinin Mart’ın 22’sinde başlayacağını belirten Rorsted, Adidas’ın 2018’de 1 milyar dolarlık, 2021 sonunda ise 3 milyar dolarlık alım yapmış olacağını kaydetti.

Adidas CFO’su Harm Ohlmeyer de hisse geri alım planının şirketin stratejisine duyduğu güveni yansıttığını ve bunun firmanın gelecekteki büyümesi için hazırlık olduğunu vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Neticede; Adidas ABD pazarını domine den Nike’a karşı mücadelesini sürdürmeye kararlı görünüyor. Ve oranlardan anlaşılacağı üzere geçen yıllara kıyasla hedeflerini çok daha yüksek tutuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.