Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Adı Karanlık Borsacıyla Anılan Şirketten Açıklama Geldi

Verusa Holding, sosyal medyada ve basında çıkan haberler ile fiyat hareketleri hakkında yatırımcılarını bilgilendiren bir açıklama yaptı.
Adı Karanlık Borsacıyla Anılan Şirketten Açıklama Geldi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul yatırımcısı dün piyasalara bomba gibi düşen bir habere yoğunlaştı. Borsada çok büyük kazançlar elde eden ve şu ana kadar birçok gizli işlemde adı geçtiği söylenen Nihat Özçelik hakkında gözaltı kararı alındı.

Bu kararın suç örgütü kurmak ve yönetmek, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek, şantaj ve tehdit gibi durumların yanında, borsada manipülasyon yaptığına yönelik iddialar nedeniyle de yapıldığı söylendi.

Borsanın en karanlık ismi olarak bilinen Özçelik’in ise Verusa Holding’in gizli hakim ortak olduğu biliniyor. Verusa Holding hisseleri (VERUS) dün günü taban fiyattan tamamlamıştı. Bugün de aynı şekilde yüzde 9,95 oranında düşüş göstererek 162,9 liraya indi.

Dün gün boyu sosyal medyada ve space odalarında konuşulan konu Nihat Özçelik meselesi olurken, şirketten bir açıklama geldi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP), şirket hakkında çıkan asılsız haber ve söylentiler ile olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin açıklama yapıldı.

GCM Yatırım Banner

Verusa Holding ve iştirakleri hakkında bazı internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden, sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yapıldığı anlaşılan gerçek dışı iddia ve söylentilere ilişkin olarak yatırımcılardan gelen bilgi ve talepler doğrultusunda bu açıklamanın yapılması gerekliliği belirtildi.

“Öncelikle, şirketimiz payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak, şirketimizin kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durumu söz konusu değildir.” ifadesine yer verilen açıklamada söz konusu adli soruşturma ile şirketin bir ilgisinin olmadığının altı çizildi.

Ek olarak çıkan asılsız haber ve söylentiler için de hukuki işlemlerin başlatıldığı bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.