Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AddArmor’un 350 Bin Dolarlık Kurşun Geçirmez Cadillac Escalade’si!

Halka açık alanlarda korunmaya ihtiyaç duyan kişilere karşı yapılmış en iyi ürünlerden birine bakıyoruz. İşte yüzbinlerce dolar değerindeki Escalade!
AddArmor’un 350 Bin Dolarlık Kurşun Geçirmez Cadillac Escalade’si!
HABER GİRİŞ

Eğer ki önemli bir kişiyseniz ve yaşantınız tehlike arz ediyorsa, bu haber size göre. Araçlarda koruma denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan AddArmor, görünümü en başından kurşun geçirmez olan, zırhlı bir Cadillac projesini gösterdi. Her çeşit ve ölçüdeki araçlara yaptığı takviyelerde ustalaşan Special Ops‘ta bu işin içerisinde. Size adım adım Escalade’ye neler yapıldığını anlatacağız.

Her türlü silahlı saldırı olayına karşı inanılmaz bir koruma sağlanmış olsa da kokpite yapılan ultra lüks yaşam alanına da gözümüz çok takılıyor. Ortalama standart halinin 3 katı daha fazla paraya mal olan Escalade‘nin saldırıları nasıl absorbe edeceğine bakalım!

En başta dış kısımda bir şeyler yapılmış mı onlara bakalım.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Escalade’nin en çekici SUV olduğuna siz de katılıyor musunuz? Range Rover büyük cüssesi altında çok tarz sunumlar yapılsa da, bu devasa Amerikan’ın ayrı bir albenisi var. LED teknolojili far sistemi, ızgara ve tampon yapısında değişime gidilmemiş. Gördüğümüz kadarıyla jant ve ızgara kısımları siyahlaştırılmış. Farklı olan grup içerisinde kameralar ve bazı gizli kapaklarla gizlenen hava çıkışlarını gördük.

Batman’e çok yakışacak SUV’un asıl sahibi konu hakkında konuştu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Şirketin başkanı Jeff Engen Anderson, “AddArmor üst düzey saldırı paketli Escalade, üst düzey koruma ve konfor açısından sunduğumuz zirveyi gerçekten temsil ediyor. Bu dev makine, bir dizi saklı karşı önlemin yanı sıra yalnızca hafif ve modern zırhlarda en iyisini sunuyor. Güzel tarafı hepsini lüks bir paketle getiriyor.” dedi.

Tahribatı en yüksek kurşunun girebileceği bir boşluk bırakılmamış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bu tarz araçlara ihtiyaç duyan insanların en savunmasız kısımları camlardır. AddArmor’da bunu bilerek 2 inç (5 cm) özel balistik cam kullanmış. Karşılığında ise 9 mm 44 Magnum mermileri camda sadece bakmanız için birer süs olacak. Full koruma paketli seçim yaptığınızda, buğu/buzlanma önleyici, GPS ve radyo dahili antelere sahip, güneş ışınları korumalı bir ön camla istenebilecek.

GCM Yatırım Banner
Escalade’nin tamamı sökülerek, parçalara ultra takviyeler yapılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Saldırı anında olabileceklerin binlerce kez provasını yapan şirket ona göre bir harita izlemiş. Escalade’yi 360 derece koruma için balistik çelikten 10 kat daha güçlü ve yüzde 60 daha az ağırlığa sahip karbon kompozit paneller yerleştirilmiş.

Saldırı ortasında kaldığınızda yardım çağırabileceğiniz gelişmiş sistemler de mevcut.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Diyelim ki size karşı bir pusu oldu ve sürekli bir ateş, bomba ve zehirli gazlara maruz bırakıldınız! Zaten bir takım sistemler siz müdahale etmeden devreye girecek. Haricinde anti parazit uydu haberleşme sistemi, aktif mayın patlama tespiti, 360 derece gece görüş kamerası ve Global Özel Operasyon Komuta Merkezi tarafıdan izlenen bir 911 veri izleme sistemine sahip bir araç ortaya çıkartılmış.

Koruma sağlanırken VIP konfor takviyesi de unutulmamış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Cadillac’ın Big Boss SUV‘u istediğini kadar çok lüks ögeyi taşıyacak kadar geniş bir kokpit alanına sahip. Zırhlamadan sonra başka bir salona alınan Escalade’nin Led aydınlatmalı tavanı Alcantra ile döşenmiş. Ayrıca daha ferah ortam için tavan 4.5 cm yükseltilmiş.

Çoğu evde olmayan ekran teknolojileri bu araca entegre edilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Geri çekilebilir bir yapıda olan 32 inç akıllı TV, kamera sistemi, Wi-Fi, DirecTV, Apple TV, HBO ve Sony surround ses sistemi kokpit donanımı içerisinde. Buzdolabında aldığınız içeceğinizi çok fonksiyonlu koltuklarınızda yudumlayabilirsiniz. Belki saldırı anında biraz çalkalanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Seviye 7 Zırhla Kaplanan “Rezvani Tank Military Edition”

Gelebilecek tüm saldırı noktalarını koruma altına alan AddArmor, Escalade’de kusursuz bir işçilik gerçekleştirmiş. Son dönemlerde dünya genelinde zırhlı araçlara olan talep artıyor. Meksika’da resmen bu araç siparişlerinde patlama yaşanmıştı. Cadillac Escalade’nin 350 bin doları bulan kurşun geçirmez yapısı hakkında sizin görüşleriniz nelerdir?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.