Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Adalet Bakanlığı’nda 2053 Çalışmaları Başladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Adli Yıl Açılış Töreni'nde bahsettiği "Hukuk dünyamızın 2053 vizyonu" için çalışmalar başladı. İşte detaylar;
Adalet Bakanlığı’nda 2053 Çalışmaları Başladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Adalet Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 2053 hedefleri doğrultusunda hukuk ve yargı alanındaki 2053 vizyon çalışmalarının başladığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022-2023 Adli Yıl Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada yargı ve hukuk dünyasında 2053 vizyonuna vurguda bulunarak şöyle konuşmuştu:

“Adalet Bakanlığımızın koordinasyonunda tüm taraflarıyla yargı ve hukuk dünyamız 2053 vizyonunu oluşturmaya başlamalıdır. Yeni sivil Anayasadan kurumsal kapasitenin, ülkenin ve dünyanın değişen şartlarına göre geliştirilmesine kadar her konu bu vizyonun içinde yerini almalıdır.”

Erdoğan’ın açıklamaları ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başkanlığında Adalet Bakanlığı birim amirleri ile Dikmen Hakimevi’nde toplantı yapıldığı açıklandı.

Erdoğan’ın talimatı ile Adalet Bakanlığı 2053 hedefleri doğrultusunda yargı ve hukuk alanında yapılacak çalışmalar ile atılacak adımlar için ilk startın verildiğini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

2053 hedefleri için yargı ve hukuk alanında hangi adımların atılacağı, kişilerin adalete erişiminde hangi önceliklerin belirleneceği konusunun Adalet Bakanlığı’nın kapsamlı olarak değerlendireceği kaydedildi.

Dünyadaki uygulamaların da incelenerek hukuk ve yargı alanında 2053 vizyonunun oluşturulacağı vurgulandı. Çalışmalar sırasında yargının tüm tarafları ile 2053 hedeflerinde atılması gereken adımların yeni bir strateji belgesi olarak hazırlanacağının bilgisi verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın