Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Adalet Bakanlığı 406 ve İçişleri Bakanlığı 50 Kişi İstihdam Edecek

Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı bugün Resmi Gazete'de yayımlayarak personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuru için şartlar aşağıda;
Adalet Bakanlığı 406 ve İçişleri Bakanlığı 50 Kişi İstihdam Edecek
HABER GİRİŞ

Adalet Bakanlığı, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere 132 psikolog, 52 pedagog ve 222 sosyal çalışmacı kadrosuna sözlü sınav sonucuna göre toplam 406 personel alımı yapacak. Alımların, 2022 yılı lisans Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan şartı ile yapılacağı kaydedildi.

Başvurular için belirtilen bölümlerden lisans mezunu olmak şart koşuldu. Başvuruda bulunacak adayların, Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden e-Devlet şifresi ile yapacağı belirtildi.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan ilana göre aday başvurularının 05 Aralık 2022 tarihinde başlayacağı ve 16 Aralık 2022 tarihi saat 23:59:59’da sona ereceği paylaşıldı.

Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sözlü sınav yeri ve tarihi www.adalet.gov.tr adresinde ilan edileceği bildirildi. Ayrıca adayların sözlü sınava ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görebileceği söylendi.

İçişleri Bakanlığı’na 50 Stajyer Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanlığı’nın ise merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan 50 Stajyer Kontrolör kadrosunda personel alımı yapacağı duyuruldu. İstihdam edilmek üzere alınacak olan personel adaylarının 16-20 Ocak 2023 tarihleri arasında Ankara’da giriş(sözlü) sınavının yapılacağı iletildi.

GCM Yatırım Banner

Sınav şartı olarak en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezun olunması sunuldu. Ayrıca denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmanın kabul edilebileceği eklendi.

Başvuruların 12-16 Aralık 2022 tarihleri arasında www.icisleri.gov.tr internet sitesindeki “Duyurular” bölümünde yayımlanacak olan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamdan alınacağı vurgulandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.