Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Adalet Bakanı İmamoğlu Davası için Algı Dedi

Adalet Bakanı, İBB Başkanı İmamoğlu için alınan siyasi yasak ve hapis cezası kararı hakkında açıklama yaptı. Okları mahkemeye değil, tepkilere çevirdi.
Adalet Bakanı İmamoğlu Davası için Algı Dedi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle aldığı hapis cezası ve siyasi yasak kararı, kamuoyunun gündemine oturdu. Konuya ilişkin değerlendirme yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, mahkemeden çıkan sonucun nihai karar olmadığının altını çizdi.

Ankara’da düzenlenen “Kadına Yönelik Şiddet İzleme Komitesi 2022 Yılı Toplantısı”nda konuşan Bozdağ, “Verilen ilk derece mahkeme kararıdır. Kesinleşmiş mahkeme kararı ortada yoktur” şeklinde ifadede bulundu.

Alınan kararın İmamoğlu’nun avukatlarınca istinaf mahkemesine götürüleceği açıklanmıştı. Bozdağ da yaptığı konuşmada söz konusu karar için “Kanun yolunda istinaf yolu açıktır” dedi.

Kararın çıktığı andan itibaren kamuoyunda oluşan tepkiler ile siyasilerin çıkışlarına tepki göstererek, İmamoğlu hakkında algı yaratıldığını savundu.

Adalet Bakanı, “Sayın İmamoğlu hakkında verilmiş kesinleşmiş ne hapis ne de siyasi yasak vardır. Algı oluşturmak doğru değildir” şeklinde çıkış yaptı.

GCM Yatırım Banner

“Bütün Vatandaşlarımız Emin Olsun. Hukuk İşliyor”

Çocuk evliliği ve istismarı skandalı hakkında da görüş bildiren Bozdağ, “iğrenç suç” olarak tanımladığı cinsel saldırıların kabul edilemez olduğunun altını çizdi.

Adalet Bakanı, ”Hem kadınların hem erkeklerin hem çocukların cinsel saldırıya uğraması bizim ceza kanunumuzda suç olduğu gibi ahlakımız bakımında da kabul edilemez iğrenç suçlardan biri” dedi.

“Bütün vatandaşlarımız emin olsun. Hukuk işliyor” diyerek, istismar davasında yargı sürecinin işlediğini belirtti.

Bozdağ, “Bunu ortaya çıkaran yargımızdır. Yargımızın kararını herkesin beklemesinde fayda var. Eninde sonunda hak adalet yerini bulacak. Çocukları korumak yargı hassasiyetidir” dedi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.