Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Açıklandı: Nisan’da Kazanç Potansiyeli Sunan 5 Yapay Zeka Coini!

Son dönemin en çok konuşulan kripto para birimi sınıfının ilk sıralarında yapay zeka tokenları geliyor. İşte Nisan ayında takip edilmesi gereken 5 AI altcoin;
Açıklandı: Nisan’da Kazanç Potansiyeli Sunan 5 Yapay Zeka Coini!
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasının 2024 yılındaki genel yükseliş eğiliminde hiç kuşku yok ki yapay zeka tokenlarının da payı büyük. Geçen yıl boyunca yapay zeka (AI) teknolojisinin dünya genelinde büyük bir popülariteye ulaşmasının kripto pazarındaki yankıları bu yıl daha iyi gözlemleniyor.

Memecoin, metaverse ve NFT tokenları furyasının ardından yatırımcılar, şu sıralar sıklıkla AI tokenlarına yönelmiş durumda.

Render (RNDR), Coinbase tarafından benimsenmesinin de etkisiyle gelişen AI kripto para piyasasına liderlik ediyor gibi görünüyor. Bittensor (TAO), The Graph (GRT), Fetch.ai (FET) ve SingularityNET (AGIX) gibi diğer AI coinleri de önemli büyüme ve pazar katkıları ortaya koymayı sürdürüyor.

İşte kripto analisti Dimitar Dzhondzhorov’a göre içinde bulunduğumuz Nisan ayında izlenmesi gereken yapay zeka ile ilgili önde gelen coinler;

Render (RNDR)

Devam eden düzeltmeye rağmen, AI coinleri son zamanlarda gelişimini ve kripto para birimi endüstrisinin toplam piyasa değerinin 25 milyon dolardan fazlasını oluşturmayı sürdürüyor. Bu türdeki en büyük tokenların başında ise RNDR geliyor.

GCM Yatırım Banner

Varlığın fiyatı, haber yazımı itibarıyla Mart ortasında kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) kıyasla yüzde 30’un üzerinde düşüşle 9,35 dolar civarında seyrediyor.

RNDR, dijital yaratım sürecinde devrim yaratmayı amaçlayan merkeziyetsiz GPU çözümlerinin önde gelen sağlayıcısı Render Network Foundation’ın yerel token’ıdır. Bu yılın başlarında, onu yol haritası bölümüne yerleştiren ve daha sonra onunla ticaret hizmetlerine izin veren kripto para borsası Coinbase’in dikkatini çekmeyi başardı.

RNDR Token Önde Gelen AI Tokenlarının Başında Geliyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bittensor (TAO)

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci yapay zeka coini konumundaki TAO, Kasım 2023’ten bu yana fiyatında yüzde 600 oranında patlama göstererek aylarca en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu. Zirvesi, 750 doların üzerine çıktığı Mart ayında gerçekleşen token, yazım itibarıyla 545 dolar civarında işlem görüyor.

Bittensor, merkezi olmayan bir makine öğrenimi ağı oluşturmak için blok zinciri teknolojisini kullanan açık kaynaklı bir protokoldür. Yerel token TAO, kullanıcıların ekosistemden bilgi çıkarmasına ve aynı zamanda ekosistemin faaliyetlerini ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlamasına olanak tanıyor. Protokolün birincil amacı, tüketicilerin ve üreticilerin birbirleriyle tamamen şeffaf bir şekilde etkileşime girdiği bir yapay zeka pazarı tasarlamaktır.

The Graph (GRT)

Bu yapay zeka tokenı yaklaşık 3,3 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olup, bu alandaki en büyük üçüncü tokendır. Son zamanlarda fiyatı, iki haftalık ölçekte yüzde 15 oranında düşse de yıllık bazda bakıldığında durum yüzde 150‘lik artışla oldukça olumlu görünüyor.

GRT Yıllık Bazda Yatırımcısını Mutlu Ediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

The Graph, Ethereum ağı üzerinde sorgulama yapılmasını sağlamak üzere tasarlanmış, blok zinciri verileri için merkezi olmayan bir indeksleme protokolüdür. Yerel kripto para birimi GRT, ekosistem içinde güvence altına alınan verilerin bütünlüğünü sağlamaktadır. Uniswap, Aave ve Curve gibi popüler dapp’ler operasyonlarında The Graph’i kullanmaktadır.

Fetch.ai (FET)

Geçen hafta fiyatı neredeyse 3,50 dolar seviyesine ulaşan ve piyasa değeri kısa bir süre için 3,5 milyar doların üzerine çıkan varlığın değeri son 24 saat içinde, daha geniş piyasa düzeltmesine uyumlu olarak düştü, ancak yine de yıllık bazda yüzde 650 artış gösteriyor.

Fetch.ai, insanların uçuş rezervasyonu, park yeri ve diğer hizmetler gibi günlük görevleri otomatikleştirmelerine yardımcı olmak için yapay zekayı kullanan bir blok zinciri platformudur.

SingularityNET (AGIX)

En büyük yapay zeka tokenlarından bir diğeri olan AGIX için Mart ayı rakiplerine benzer biçimde oldukça başarılı geçti ve fiyat 1,45 dolarlık ATH’ye yükseldi. Şu anki fiyatı ise 1,13 dolar civarında.

SingularityNET, yapay zekanın “birkaç kişinin özel alanı değil, tüm insanlığa fayda sağlayan ortak bir kaynak” olması gerektiği inancıyla başlatıldı.

AGIX 1,10 Dolar Civarında İşlem Görüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

AGIX, platformun yerel kripto para birimi olup, ağ katılımcıları için ödüller ve yapay zeka hizmetleri için ödemeler gibi ekosistem içindeki işlemleri kolaylaştırmak için kullanılmaktadır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.