Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’nin Ukrayna’ya Sağladığı Fon Azalıyor

ABD'li bir yetkili Ukrayna'ya askeri malzeme sağlamak için birkaç haftalık fon kaldığını söyledi. Detaylar haberde...
ABD’nin Ukrayna’ya Sağladığı Fon Azalıyor
HABER GİRİŞ

ABD, Ukrayna’ya savaşın başından beri desteğini sürdürmeye devam ediyor. Bugün maddi manevi desteğini sürdüren ABD’den dikkat çeken bir açıklama geldi. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, Ukrayna’ya sağlanan asker malzeme hakkında konuştu.

Beyaz Saray görevlisi Kirby, ABD’nin Ukrayna’ya askeri malzeme sağlamak için birkaç hafta daha fonu olduğunu söyledi. Ek ödenek kararı alınmaması halinde daha fazla yardımı söz konusu olamayabileceğini bildirdi.

Cephedeki koşulların uygun olduğunu vurgulayan Kirby, 24 milyar dolar tahsis etmek için yasa koyucuların acele etmesi gerektiğini söyledi.

Talep edilen ek fona sahip olunmaması durumunun sonbahar ve kış aylarında Ukrayna’nın destelenmesinde büyük etkisi olacağını söyledi.

Federal hükümetin askıya alınması anlamına gelen kapanma durumundan Ukrayna’ya silah sevkiyatının olumsuz etkilenebileceğini aktardı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Ayrıca böyle bir ihtimalin 1 Ekim’de mümkün olabileceğini ekledi.

Bunun yanında Abrams tanklarının ilk partisinin Ukrayna’ya ulaştığını duyurdu. Bunun yanında gelecek haftalarda yeni teslimatların planlandığını doğruladı.

Bu gelişmelerin öncesinde Eylül ayının başında açıklamada bulunan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, , Ukrayna’ya 1 milyar dolarlık yardım sağlanacağını duyurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.