Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’nin En Köklü Bankası BNY Mellon, Kripto Saklama Hizmeti Verecek

BNY Mellon, müşterilerine kripto para saklama hizmeti vermek adına New York düzenleyicisinden onay aldı. Ayrıntılar haberde...
ABD’nin En Köklü Bankası BNY Mellon, Kripto Saklama Hizmeti Verecek

Geleneksel bankaların müşterilerden gelen talep doğrultusunda kripto paralara olan ilgisi artıyor. Son olarak ABD’nin en eski yatırım bankası BNY Mellon, bu amaca yönelik somut bir adım attı. Banka bu haftadan itibaren müşterilerine kripto saklama hizmeti verecek. Hizmet ilk olarak bu yıl Şubat ayında duyurulmuştu.

New York düzenleyicisi bankaya kripto saklama hizmeti vermesine imkan sağlayan onayı verdi. Müşteriler ilk etapta Bitcoin ve Ethereum saklama imkanına sahip olacak. İlerleyen dönemde başka kripto paraların da hizmet kapsamına eklenmesi planlanıyor.

ABD’nin En Eski Bankası Kripto ile İlgileniyor

Bu dönüm noktası BNY Mellon’un müşteriyi destekleme taahhüdünü pekiştiriyor. Hem geleneksel hem de dijital varlık servisinin güvenilir bir sağlayıcısına olan talebin sonucu olarak ortaya çıkıyor.

Amerika’nın en eski bankası olan BNY Mellon, 238 yıllık bir geçmişe sahip. BNY Mellon, 2021’de dijital varlık teknolojisi için çözümler geliştirmek üzere bir kurumsal Dijital Varlıklar Birimi kurdu. Banka endüstrinin dijital ve geleneksel varlık saklama arasında köprü kuran ilk çok varlıklı platformunu başlatmayı planlıyor.

BNY Mellon CEO’su ve Başkanı Robin Vince , “Dünyanın yatırım yapılabilir varlıklarının yüzde 20’sinden fazlasına sahip olan BNY Mellon, blok zincir teknolojisi ve dijital varlıklar aracılığıyla finansal piyasaları yeniden tasarlama ölçeğini elinde tutuyor.” diye konuştu.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

İnovasyon yolculuğunda bir sonraki bölüme başlarken finans sektörünü ileriye taşımaya yardımcı olmaktan heyecan duyduklarını söyledi.

BNY Mellon Menkul Kıymetler Hizmetleri ve Dijital CEO’su Roman Regelman, saklama hizmeti ile lider teknolojiyi benimserken ve fintech’lerle işbirliği yaparken, gelişen dijital varlıklar alanına güven ve yenilik yolculuğuna devam ettiklerini ifade etti.

Kriptoya Kurumsal İlgi  Yüksek

BNY Mellon sponsorluğunda yakın zamanda yapılan bir anket, hem geleneksel hem de dijital varlıkları barındıracak şekilde oluşturulmuş esnek, ölçeklenebilir bir finansal altyapıya yönelik kurumsal talebi ortaya koyuyor.

Ankete göre kurumsal yatırımcıların yüzde 91’i tokenize ürünlere yatırım yapmakla ilgileniyor. Ek olarak, kurumsal yatırımcıların yüzde 41’i bugün portföylerinde kripto para bulunduruyor ve ek olarak yüzde 15’i önümüzdeki iki ila beş yıl içinde portföylerinde dijital varlıkları tutmayı planlıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%