Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’nin Devleri Yeni Bir Borsayı Destekliyor

BlacmRock ve Citadel’in Teksas’ın yeni ulusal borsasını desteklediği belirtildi. Borsaya 120 milyon dolar fon sağlandığı belirtildi. Detaylar geliyor...
ABD’nin Devleri Yeni Bir Borsayı Destekliyor
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock ve piyasa yapıcı Citadel Securities’in Teksas’ta yeni bir ulusal borsa kurma konusunda bir firmaya destek veriyor.

Wall Street Journal’de yer alan bir rapora göre kurumların, Texas Menkul Kıymetler Borsası’nın (TXSE) halihazırda yaklaşık 120 milyon dolarlık fon sağladığı ve bu yılın sonuna doğru ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kayıt beyanlarını sunmayı planladığı bildirildi.

Kripto yanlısı devletin borsası, halka açılmak isteyen kripto şirketleri için potansiyel olarak başka bir alternatif olabilir. Şu ana kadar Nasdaq borsasında, kripto para borsası Coinbase’in (COIN) yanı sıra bazı Bitcoin madencilik şirketleri işlem görüyor.

Bununla birlikte, 11 Ocak’tan itibaren onaylanmış 11 spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) hem Nasdaq’da hem de New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) listeleniyor. TXSE’nin ETF listelemelerini güvence altına almaya odaklandığı bildirildi.

Teksas Menkul Kıymetler Borsası’nın (TXSE) CEO’su James Lee, TXSE’nin NYSE ve Nasdaq’taki artan uyum maliyetlerinden kaçınmak isteyen şirketleri çekmeye çalışacağını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Lee’nin açıklamasında göre XSE’nin merkezi Dallas’ta olacak ve Goldman Sachs Group ve Charles Schwab gibi büyük şirketlerden finansal işler kazanan bir bağlantı alanı oluşturacak. TXSE’nin 2025’te ilk işlemlerini gerçekleştirmeyi ve 2026’da ilk halka arzını yapmayı hedeflediğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.