Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’li İki Büyük Bankanın Net Karı Düştü!

ABD’nin iki büyük bankasının net karları bu yılın ikinci çeyreğinde düştü. Detaylar haberde;
ABD’li İki Büyük Bankanın Net Karı Düştü!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

JPMorgan Chase ve Morgan Stanley Bankaları Nisan- Haziran dönemi bilançolarını açıkladı. İki yatırım bankasının bu yılın ikinci çeyreğindeki net karı geçen yılın aynı dönemine kıyasla azaldı.

JPMorgan Chase Bankası yüzde 28 düşüş gerçekleştiğini açıkladı. Net karı 8,6 milyar dolara geriledi. Banka geçen yıl Nisan- Haziran döneminde net karını 11,9 milyar dolar olarak belirtmişti.

Diğer ikinci büyük banka Morgan Stanley ise yüzde 29’luk azalma gerçekleştiğini açıkladı. Net karı 2,5 milyar dolara geriledi. Kurum, geçen yılın aynı döneminde 3,5 milyar dolar net kar elde etmişti.

Amerikan yatırım bankası JPMorgan Chase, 2022’nin ikinci çeyreğinde hisse başına karı 2,76 dolara düştü. Morgan Stanley Bankası’nda hisse başına kar oranı 1,39 dolara indi.

JPMorgan Chase’nin Geliri Artken, Morgan Stanley’nin Azaldı

İki büyük bankadan biri olan JPMorgan’ın bu yılın ikinci çeyreğindeki geliri geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 1 artışla 30,7 milyar dolara yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Morgan Stanley’de ise tam tersi yönde seyrederek aynı dönem içinde geliri yüzde 11 oranında azalarak 13,1 milyar dolara düştü. Geçen sene Nisan- Haziran döneminde 14,8 milyar dolardı.

JPMorgan Chase Üst Yöneticisi Jamie Dimon, bankanın son durumuyla ilgili açıklama yaptı. Yüksek enflasyon, azalan tüketici güveni ve Rusya-Ukrayna savaşının küresel ekonomiyi olumsuz etkilediğini vurguladı.

Dimon, olabilecek her şeye hazır olduklarına değindi.

Morgan Stanley Üst Yöneticisi James Gorman değerlendirmesinde, bankanın değişken bir piyasa ortamında sağlam bir çeyrek geçirdiğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.