Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’li Eski Subay: Ukrayna Savaş Kabiliyetini Kaybetti

ABD’li eski istihbarat subayı Ritter, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri'nin savaş yeteneğini kaybettiğini söyledi.
ABD’li Eski Subay: Ukrayna Savaş Kabiliyetini Kaybetti
HABER GİRİŞ

Ukrayna ordusuna yönelik yakın bir zamanda açıklamada bulunan ABD’li eski istihbarat subayı Scott Ritter, Ukrayna ordusunun er ya da geç çökeceğini söylemesinden sonra bugün yeni bir değerlendirmede bulundu.

Eski istihbarat subayı Ritter, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin neredeyse tüm tugaylarının karşı saldırı sırasında savaş kabiliyetlerini kaybettiğini söyledi.

Ritter, bir birliğin kayıplarının yüzde 50 ila 69 arasında olduğunda, savaş kabiliyetini kaybettiğini aktardı. Ukrayna tugaylarının neredeyse tamamının bu kabiliyetlerini kaybettiğini bildirdi.

Ukrayna ordusunun karşı saldırı sırasında büyük kayıplar yaşadığını ve bazı birliklerin yaz-sonbahar harekatı sırasında ölen askerlerin yerine üç kez takviye yapmak zorunda kaldığını belirtti.

Ukrayna’nın silahlı kuvvetlerini ikameye yönelik tüm imkanlarını tükettiğini bildirdi. Bunun Kiev liderliğinin savaşı kaybetmesine yol açacağını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Ritter, “Korkunç sayıda insan kaybediyorlar.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın