Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’li Bakan: Rusya Bir Adamın Hırsları Yüzünden Savaşıyor

ABD Savunma Bakanı Austin, NATO üyesi ülkelerin savunma bakanları ile yaptığı toplantıda, Ukrayna’nın kazanacağına inandıklarını söyledi.
ABD’li Bakan: Rusya Bir Adamın Hırsları Yüzünden Savaşıyor
Yorum

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Rusya – Ukrayna savaşına ilişkin açıklamada bulundu. Austin, Almanya’daki Rammstein Hava Üssü’nde, Ukrayna’ya Yönelik Savunma ve Güvenlik İstişare Grup Toplantısı’nda konuşma yaptı.

Konuşmasında “Kiev’e yaptığım ziyaret Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin bu yetenekleri kullanma biçimine olan hayranlığımı pekiştirdi. Buradaki herkes Ukrayna’nın kazanabileceğine açıkça inanıyor.” ifadesini kullandı.

Savaş devam ettiği sürece 40’tan fazla ülkenin Ukrayna’nın ihtiyaçlarını karşılamak için ellerinden gelen her şeyi yapmaya kararlı olduğunu belirtti. Yapılacak daha çok iş olduğunu söyleyen ABD’li bakan, Ukrayna’nın savaşı kazanmak için hem de sonrasında yardıma ihtiyacı olduğunu belirtti.

“Bugün buradaki herkesin, Ukrayna’nın kısa vadeli güvenlik gereksinimleri konusunda ortak ve şeffaf bir anlayışla ayrılmasını istiyorum.” diyen Austin, Rusya’nın bir adamın hırslarını tatmin etmek için bir savaş yürüttüğünü, Ukrayna’nın ise demokrasisini, egemenliğini ve vatandaşlarını savunmak için zorunlu bir savaş verdiğini dile getirdi.

Rusya’nın saldırısının savunulamaz ve bir temele dayandırılamaz olduğunu söyleyen Austin, ortaya çıkan risklerin, Ukrayna’yı aşarak, Avrupa’nın bile ötesine geçtiğini sözlerine ekledi.

NATO üyesi ülkelerin Savunma Bakanlarının bir araya geldiği toplantıya, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da aralarında yer aldığı 40’tan fazla ülkenin savunma bakanı katıldı.

Akar, Ramstein Türk Kıdemli Subaylığı Milli Destek Ünitesi’ni ziyaret ettikten sonra toplantının yapılacağı yere geçti. Toplantı öncesinde mevkidaşları ile sohbet etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu