Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AB’den Türkiye’ye Göçmen Yasası için Açık Çek

Göçmenlerin Avrupa’ya geçişinde tampon bölge olan Türkiye’nin mültecilere ev sahipliğini sürdürmesi için göçmen yasasında iyileştirme yapılacağı mesajı verildi.
AB’den Türkiye’ye Göçmen Yasası için Açık Çek
HABER GİRİŞ

Mültecilere ev sahipliği yaptığı için Türkiye’yi desteklemeye devam eden Avrupa Birliği (AB), daha önce imzalanan göç anlaşmasında revizyona gitmeye niyetli olduğu mesajını verdi.

Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas, AB’nin Türkiye, Tunus ve Mısır gibi ülkelerle iyi ilişkiler kurması gerektiğini ve bu kapsamda sağlanan anlaşmalarda iyileşme yapılmasına açık kapı bırakılacağını ifade etti.

Çeşitli ülkelerin içişleri ve göç bakanlarının toplantısında konuşan Schinas, 2016 yılında
AB ile Türkiye arasında imzalanan göç anlaşmasına atıf yaptı.

Yoğunlaşan göç krizinde, göçmenlerin geldiği veya transit geçiş yaptığı ülkelerle iyi ilişkiler kurmak gerektiğini söyleyerek, “Türkiye ile 2016 yılından bu yana göç konusunda ortaklık ilişkimiz var ve bunu mevcut koşulları da dikkate alarak yenilemek ve geliştirmek istiyoruz” dedi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.