Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB’den Türkiye’ye Göçmen Yasası için Açık Çek

Göçmenlerin Avrupa’ya geçişinde tampon bölge olan Türkiye’nin mültecilere ev sahipliğini sürdürmesi için göçmen yasasında iyileştirme yapılacağı mesajı verildi.
AB’den Türkiye’ye Göçmen Yasası için Açık Çek
HABER GİRİŞ

Mültecilere ev sahipliği yaptığı için Türkiye’yi desteklemeye devam eden Avrupa Birliği (AB), daha önce imzalanan göç anlaşmasında revizyona gitmeye niyetli olduğu mesajını verdi.

Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas, AB’nin Türkiye, Tunus ve Mısır gibi ülkelerle iyi ilişkiler kurması gerektiğini ve bu kapsamda sağlanan anlaşmalarda iyileşme yapılmasına açık kapı bırakılacağını ifade etti.

Çeşitli ülkelerin içişleri ve göç bakanlarının toplantısında konuşan Schinas, 2016 yılında
AB ile Türkiye arasında imzalanan göç anlaşmasına atıf yaptı.

Yoğunlaşan göç krizinde, göçmenlerin geldiği veya transit geçiş yaptığı ülkelerle iyi ilişkiler kurmak gerektiğini söyleyerek, “Türkiye ile 2016 yılından bu yana göç konusunda ortaklık ilişkimiz var ve bunu mevcut koşulları da dikkate alarak yenilemek ve geliştirmek istiyoruz” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.