Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AB’den Rusya Kararı: Yaptırımlar Uzatıldı

AB Konseyi Rusya'ya yönelik yaptırımları 15 Mart 2024 tarihine kadar uzatma kararı aldı. Detaylar haberde...
AB’den Rusya Kararı: Yaptırımlar Uzatıldı
Yorum

Rusya’nın, Ukrayna’yı işgal etmesi nedeniyle Avrupa Birliği (AB), Rusya’ya yönelik yaptırım uygulama kararı aldı. AB söz konusu yaptırımları uzatma kararı aldı.

AB Konseyi’nden yapılan açıklamaya göre Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini tehdit edenleri hedef alan bireysel kısıtlayıcı tedbirlerin 6 ay daha uzatılmasına karar verildiğini bildirdi.

Yaptırımlar 15 Mart 2024’e kadar uzatıldı. AB’nin Rusya’ya uyguladığı yaptırımlar içinde 1800 kişi ve kurulaşa yönelik seyahat yasağı, mal varlığı dondurulması, fon veya ekonomik kaynak aktarım yasağı yer alıyor.
Bunun yanında 4 kişinin yaptırım listesinden çıkarılmasına yönelik karar alındı.

Rusya’nın 24 Şubat 2022’de Ukrayna’ya saldırı başlatması sonrasında AB, kişi ve kuruluşların çoğu, yaptırım listesine almıştı.

Savaş nedeniyle Rusya’ya yönelik 11 yaptırım paketi hayata geçirildi. Bu kapsamda ticaret, finans, petrol ve kömür de dahil enerji, sanayi, teknoloji, ulaşım, çift kullanımlı ve lüks ürünler ile altını da içeren geniş yelpazeye yayılmış kısıtlamalar uygulandı.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu