Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB’den Mısır’a 40 Milyon Euroluk Hibe

Mısır, Avrupa Birliği'nin ülkedeki gıda güvenliğini destekleme programı kapsamında 40 milyon euroluk hibe sağlanacağını duyurdu. Detaylar haberde...
AB’den Mısır’a 40 Milyon Euroluk Hibe
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mısır Uluslararası İşbirliği Bakanlığı, Avrupa Birliği’ni (AB) Mısır’da gıda güvenliğini 100 milyon euro destekleme programı kapsamında bir anlaşma imzalandığı belirtildi.

Mısır hükümeti ile İtalyan Kalkınma İşbirliği Ajansı arasında anlaşma imzalandı. Böylece AB’nin Mısır’da gıda güvenliği çabalarını geliştirmek için 40 milyon euroluk hibe desteğinde bulunacağı aktarıldı.

Yapılan açıklamada Mısır Uluslararası İşbirliği Bakanı Ranya el-Meşad’ın değerlendirmesine yer verildi. Avrupa Birliği ile gıda güvenliğini destekleme programının, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın etkilerine karşı Mısır’ın ulusal çabalarını geliştirdiğini ifade etti.

Bu gelişmelerince öncesin AB, geçen yıl Haziran ayında gıda güvenliği içi 17 adımı devreye sokmuştu. Dünya genelinde 275 milyon insanın gıda güvensizliği riski altında olduğunu bildirilmişti.

Kaynak: AA

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.