Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB’den McGuinness: Ruslar Propaganda Konusunda Çok İyi!

Avrupa Birliği'nin finansal hizmetler komiseri Mairead McGuinness, Rusya'ya yönelik yaptırımlara ve Rus propagandasına yönelik açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
AB’den McGuinness: Ruslar Propaganda Konusunda Çok İyi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Avrupa Birliği’nin (AB) finansal hizmetler komiseri Mairead McGuinness, Salı günü açıklamalarda bulundu. Rusya’nın, AB yaptırımlarının etkisiz olduğu ya da çok az etkisi olduğu yönündeki propaganda eleştirisini reddetti.

McGuinness, AB’nin bugüne kadar Rusya’ya yönelik uygulamaya soktuğu yaptırımlarının iyi sonuç verdiğini de sözlerine ekledi.

AB Yaptırımları Son Dönemde Fikir Ayrılıkları Yarattı

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, 26 Eylül’de AB parlamentosunda yaptığı konuşmada AB yaptırımlarını eleştirmişti. Orban, Rusya’ya uygulanan yaptırımların Avrupa ekonomisine ciddi darbe indirdiğini ifade etmişti.

Orban’ın özellikle “Bu silah ne yazık ki geri tepti, yaptırımlarla Avrupa kendi ayağına kurşun sıktı” sözleri pek çok eleştiri almıştı.

Fransa ve İtalya gibi ülkelerdeki sağ partilerden bazı politikacılar da son dönemde benzer düşünceleri dile getirdiler.

GCM Yatırım Banner

McGuinness: Rusya Ayakta Kalamaz!

Ancak AB Finansal İstikrar Komiseri Mairead McGuinness, iyi hazırlanmış Rus propagandasından etkilendiği için bu tür görüşleri reddettiğini belirtti.

McGuinness eleştirilere şu sözlerle yanıt verdi:

“Küresel finans sisteminden kopmuş, dış rezervleri donmuş, teknolojiyi alamamış, imalat ya da savaş sanayisi için ihtiyacı olan her şeyi ithal edemeyen hiçbir ülke ekonomik olarak ya da kalkınma açısından ayakta kalamaz.”

Bir brifingde Rusya için “binlerce beyin gücünü kaybediyor” diyen McGuinness sözlerine “Etkiler şiddetli, ancak Rusya’nın propagandada çok iyi olduğunun farkındayız. Açıkçası sadece içeride değil dışarıda da” şeklinde devam etti.

AB’den Rusya’ya 8. Yaptırım Paketi Yolda

AB, Ukrayna’yı işgali nedeniyle Rusya’ya karşı sekizinci yaptırım paketi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

En son önlemler, dünya çapında satılan Rus ham petrolüne bir fiyat tavanı uygulama adımlarını içerecek şekilde ayarlandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın