Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB’den Gençlere Güzel Haber: Ücretsiz Avrupa Bileti Verilecek

AB, Türkiye’nin de yer aldığı pek çok ülkedeki gençlere Avrupa’ya seyahat etmeleri ve kültür programlarına katılmaları için “Avrupa’yı Keşfet” etkinliği düzenliyor.
AB’den Gençlere Güzel Haber: Ücretsiz Avrupa Bileti Verilecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Avrupa Birliği (AB), gençlerin Avrupa’yı keşfetmeleri için 35 bin ücretsiz tren bileti dağıtacağını duyurdu.
“Avrupa’yı Keşfet” etkinliğine yapılacak başvuruların 11 Ekim Salı gününden, 25 Ekim Salı gününe kadar süreceği bildirildi.

AB Komisyonu’ndan yapılan yazılı açıklamada, Avrupa’yı ve zengin kültürünü keşfetmeleri için bu yıl 18 yaşındaki 35 bin gence ikinci kez tren kartı verileceği söylendi.

Duyuruda, Türkiye, İzlanda, Lihtenştayn, Kuzey Makedonya, Norveç ve Sırbistan dâhil olmak üzere, Erasmus+ programı ülkelerinden başvuruların açılacağı belirtildi.

Başvuruda 6 Soruluk Test Yer Alıyor

Gençlerin seyahat kartı kazanabilmek için yapacakları başvuruda 6 soruluk testi tamamlamaları gerek.

Başvuru yapacak olanlar, Avrupa Gençlik Portalı üzerinden beş sınav sorusunu ve bir tamamlayıcı soruyu cevaplayacak. AB Komisyonu’ndan yapılan açıklama şöyle:

GCM Yatırım Banner

“Testi başarıyla tamamlayan ve 1 Ocak 2004 – 31 Aralık 2004 tarihleri arasında doğmuş olan başvuru sahipleri, 1 Mart 2023 – 29 Şubat 2024 tarihleri arasına yayılan seyahat döneminde, 30 güne kadar Avrupa’da seyahat edebilecek. Önümüzdeki senenin ilk yarısında 18 yaşına girecek olanlar Mart 2023 turunda başvuru yapabilecek.”

Bilete Ek Olarak Başlıca Hizmetlerde 40 Binden Fazla İndirim İmkanı Verilecek

Duyuruda, bilet alacak olanların ayrıca belirli ülkelerde başlıca hizmetlerde indirim imkanından yararlanacağı söylendi.

Gençlere, toplu taşıma, kültür, konaklama, yemek, spor ve diğer hizmetlerde 40 binden fazla indirim yapılacağı bilgisi verildi.

1 ila 3 Günlük Başka Bir Etkinliğe de Katılım Sağlanabilir

Tren bileti ve indirim imkanına ek olarak katılımcıların, tüm Erasmus+ ülkelerinde bir ila üç gün süren kültür programından oluşan ve 2022 yazında başlatılan “Avrupa’yı Keşfet Buluşmaları” etkinliğinde de yer alabilecekleri söylendi.

Avrupa Komisyonu Üyesi Mariya Gabriel yaptığı açıklamada, bu yıl ikinci kez “Avrupa’yı Keşfet” etkinliğinin 35 bin gence seyahat etme, yeni kültürler keşfetme ve yeni dostluklar kurma imkanı vereceğini ifade etti.

Etkinlik sayesinde gençlerin keyifli bir deneyim yaşayacaklarını söyleyerek, “Sürdürülebilir seyahat yoluyla kültürel etkileşimlerin teşvik edilmesi bugün her zamankinden daha fazla önem taşıyor. Tüm adaylara başarılar diliyorum” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın