Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB’den Etiyopya’ya Milyon Dolarlık Destek

Avrupa Birliği, Etiyopya'ya kalkınma, yönetim, yeşil büyüme ve barışın inşası alanlarında kullanabileceği 680 milyon dolarlık mali destek sözü verdi.
AB’den Etiyopya’ya Milyon Dolarlık Destek
HABER GİRİŞ

Avrupa Birliği (AB) Uluslararası Ortaklıklar Komiseri Jutta Urpilainen ve Etiyopya Maliye Bakanı Ahmed Shide, başkent Addis Ababa’da düzenlenen törende önemli açıklamalarda bulundular.

Buna göre AB, kalkınma ve barışın inşası gibi alanlarda kullanılması için Etiyopya’ya 680 milyon dolarlık mali destek sözü verdi.

Söz konusu törende iki yetkili çok yıllık mali destek programına imza attı.

AB Uluslararası Ortaklıklar Komiseri Urpilainen, 680 milyon dolarlık destek programı hakkında konuştu. Bunun AB’nin, Etiyopya’nın çatışma ortamından çıkması ve kalkınma çabalarını hızlandırması için verdiği desteğin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Etiyopya’ya sağlanan yardım paketi 2024-2027 dönemini kapsıyor. Söz konusu yardım paketi kalkınma, yönetim, yeşil büyüme ve barışın inşası alanlarında kullanılacak.

GCM Yatırım Banner

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.