Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’den Türkiye’ye Yatırım için Yeşil Işık!

ABD'nin Küresel Piyasalardan Sorumlu Ticaret Bakan Yardımcısı, Türkiye ile 100 milyar dolarlık ticaretin mümkün olacağı haberini verdi. Detaylar haberde…
ABD’den Türkiye’ye Yatırım için Yeşil Işık!
HABER GİRİŞ

Türkiye ile Amerika arasındaki ticari ilişkilere dair ABD’nin Küresel Piyasalardan Sorumlu Ticaret Bakan Yardımcısı Arun Venkataraman’dan açıklama geldi. İki ülke arasındaki derin stratejik ortaklığa dikkat çeken Venkataraman, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında iki ülke arasında 100 milyar dolarlık ticaretin mümkün olduğu mesajını paylaştı.

“Türkiye’de yıllardır faaliyet gösteren pek çok Amerikan şirketi var ve bundan gurur duyuyoruz” diyen Venkataraman, Türkiye pazarının fırsatlarla dolu olduğu görüşünü paylaştı.

“Türkiye için ileriye dönük büyük bir gidişat ve ABD ile Türkiye arasındaki ticaretin katlanarak büyümesi için ciddi bir fırsat olduğunu görüyoruz” diyerek, fırsatları değerlendirmek için doğru politikaların önemine atıf yaptı.

Venkataraman, “Ticari ilişkilerin derinliği ve her iki ülkede de var olan girişimcilik göz önüne alındığında, ticarette 100 milyar dolarlık hedefe ulaşmak çok mümkün olmalı. …Halkımız arasındaki ticareti teşvik edebilmek için doğru politikaları uygulamaya koymalıyız” dedi.

ABD’nin “Trade Winds” etkinliğinin 13-15 Mayıs tarihlerinde Türkiye’de yapılacağını hatırlatarak, Amerika’nın en büyük ticaret heyetini bu etkinlikte İstanbul’a getireceklerini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Böylece Mayıs ayında iki ülkenin şirketlerinin birbiriyle kuracağı kontağın sağlanacağı görüşünü dile getirdi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.