Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’den Tether’e Kötü Haber: Rezerv Gizleme Teklifi Reddedildi

ABD’de mahkeme Tether’in rezervlerine dair belgeleri gizleme teklifini kabul etmedi. Detaylar geliyor…
ABD’den Tether’e Kötü Haber: Rezerv Gizleme Teklifi Reddedildi
Yorum

Kripto para piyasasındaki en büyük stablecoin olan Tether’e (USDT) New York eyaletinin yüksek mahkemesinden kötü haber geldi. Mahkeme, Tether’in sunduğu ve son birkaç yıldaki rezervlerinin bileşimini açıklayan belgeleri halkın görmesini engellemek için izin isteyen dilekçeyi reddetti.

Şubat ayında, stablecoin ihraççısı Tether ve ana şirketi iFinex’i temsil eden avukatlar, mahkemeden rezervlerin halktan gizlenmesi hakkını talep etmişti. Söz konusu kayıtlar, Bitfinex ve Tether’in yakından korunan, önemli bir maliyetle geliştirilen kamuya açık olmayan dahili bilgileri içeriyor.

Tether dolaşımda olan ve merkezi borsalarda Bitcoin’e karşı yapılan tüm işlemlerin neredeyse yarısını oluşturan 74 milyar dolardan fazla token ile kripto piyasalarındaki en büyük stablecoin konumunda.

Şirket geçen yıl Bitfinex’in ödeme işlemcisi Crypto Capital Corp.’un finansmanındaki 850 milyon dolarlık açık nedeniyle, 18,5 milyon dolar tazminat ödemişti.

Ağustos ayında, kripto para borsası Bitfinex’in de sahibi olan Tether ve iFinex, eyalet başsavcılığının CoinDesk’e rezervlerini gösteren kayıtları vermesini önlemek için New York Eyalet Yüksek Mahkemesine dilekçe vermişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%