Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’den Silah Kontrolüyle İlgili Çerçeve Anlaşma

ABD’li senatörler, her gün meydana gelen silahlı saldırıların önüne geçmek için birçok öneriyi içeren çerçeve anlaşması yaptı.
ABD’den Silah Kontrolüyle İlgili Çerçeve Anlaşma
Yorum

Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri’nde de sık sık silahlı saldırı meydana geliyor. Washington hükümeti aldığı bazı kararlarla yasa dışı silah kullanımının önüne geçerek, bu tür saldırıları azaltmayı hedefliyor.

Elde edilen bilgiye göre ABD’de Cumhuriyetçi ve Demokrat toplam 20 senatörden oluşan iki partili grup, silah kontrolü ile ilgili olarak çerçeve anlaşmasına vardı.

Hemen her gün yaşanan silahlı saldırıların ardından yapılan bu anlaşmanın; 21 yaşın altındaki ateşli silah alıcıları için daha sıkı kontrolleri, okullardaki güvenlik önlemlerinin artırılmasını, ruh sağlığı için gerekli finansmanı, eyaletlerdeki “kırmızı bayrak” yasalarına desteği içerdiği aktarıldı.

Senatörler tarafından yapılan ortak açıklamada; ülke genelindeki şiddet tehditlerini azaltma, okulları güvende tutma ve çocukları korumak amacıyla bir öneriyi sundukları belirtildi.

Bir araya gelip halkın güvenliğini ve emniyet duygularını geri kazanmalarını sağlayacak adımlar atılması gerektiği söylendi.

Senato Çoğunluk Lideri Demokrat Chuck Schumer, anlaşmanın yasallaşması ile 21 yaşın altındaki ve silahlı saldırı düzenleme potansiyeli olan kişilerin silah elde etmelerinin önüne geçileceğini ve çok sıkı bir kontrol süreci olacağını söyledi.

ABD Temsilciler Meclisi, geçtiğimiz günlerde yarı otomatik silah satın alma yaşının 18’den 21’e çıkaran yasa tasarısına onay vermişti.

Los Angeles’taki Saldırıda 3 Kişi Hayatını Kaybetti

Californiya eyaletindeki Los Angeles kentinde düzenlenen bir partiye, bugün bir saldırı gerçekleşti. Kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından yapılan silahlı saldırıda, ilk belirlemelere göre 3 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi ise yaralandı.

Perşembe günü Maryland eyaletindeki Smithsburg bölgesinde bir imalat tesisinde düzenlenen silahlı saldırıda da 3 kişinin öldürüldüğü bildirilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu