Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’den Myanmar Bankalarına Yönelik Hamle

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Myanmar'daki bankalarda yapılan işlemlerin durdurulmasına yönelik açıklama yaptı. Detaylar haberde...
ABD’den Myanmar Bankalarına Yönelik Hamle
HABER GİRİŞ

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, Myanmar’daki bankalarda yapılan işlemler ile ilgili açıklama yaptı. İşlemlerin durdurulmasına yönelik talimat verdi.

Sözcü Miller, şirketlerin 21 Haziran’da kara listeye alınan Myanma Foreign Trade Bank (MFTB) ve Myanma Investment and Commercial Bank (MICB) aracılığıyla yaptığı bütün işlemleri 5 Ağustos’a kadar durdurulduğunu açıkladı.

Miller, Myanmar askeri cuntasının bu bankalardan petrol, doğal gaz gibi kaynaklardan kar elde ettiğinin belirlendiğini söyledi.

Bankaların askeri yönetimin yurt dışında silah ve jet yakıtı üretmesine katkı sağlandığını bildirdi. Ayrıca yurt dışında banka hesabı açmalarına kolaylık sağladığını kaydetti.

Daha önce şirketlerin yasal izin ile söz konusu Myanmar bankalarına para aktarımları yapmasına izin verilmesini muhakeme hatası olarak tanımladı.

GCM Yatırım Banner

Olayların tekrarlanmaması için sıkı denetimler yapılacağını ve bu bankalardan yapılan işlemlerin inceleneceğini bildirdi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.