Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’den Depremzedeler için Yeni Yardım Açıklaması

ABD, Kahramanmaraş merkezli iki yıkıcı depremin ardından Uluslararası Kalkınma Ajansı aracılığıyla yardımlarını sürdüreceğini açıkladı. Detaylar haberde;
ABD’den Depremzedeler için Yeni Yardım Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin pek çok ili Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden ağır bir tabloyla çıkarken, deprem bölgesine ve depremzedelere yurt içi ve dışından yardımlar gelmeye devam ediyor. ABD, depremin ilk gününden bu yana gerçekleştirilen yardımlara devam edileceğini duyurdu.

ABD, ilerleyen günlerde Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID) aracılığıyla yeni yardımlarını deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağını bildirdi.

Yeni yardım paketinin, depremzedelere gönderilmek üzere mutfak ve hijyen malzemeleri, geçici barınaklar için dayanıklı plastik branda ve yüz binlerce kişiye yetecek kadar termal battaniye içeren 8 tondan fazla ihtiyaç malzemesini içerdiği bilgisi verildi.

Acil İhtiyaç Malzemeleri Ulaştırıldı

USAID’den yapılan yazılı açıklamada, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili ağır bir şekilde etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından, ABD’nin, USAID üzerinden Türk halkına 2,5 milyon dolar değerinde acil ihtiyaç malzemesinin naklini hava yoluyla gerçekleştirmiş olduğu belirtildi.

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake’in gün içinde Adana Havalimanı’na ulaşan ilk sevkiyatı karşıladığı bilgisinin verildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

GCM Yatırım Banner

“USAID, önümüzdeki günlerde hijyen ve mutfak malzemeleri, geçici barınaklar için dayanıklı plastik branda ve yüz binlerce kişiye yetecek sayıda termal battaniye içeren 8 tonun üzerindeki ihtiyaç malzemesini yaklaşık 10 uçuş gerçekleştirerek ihtiyaç sahibi depremzede vatandaşlara ulaştıracaktır.”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @USAID

İnsani Yardım Tutarı 85 Milyon Doları Aştı

Ülkenin bu zor dönemde Türkiye ve Suriye ile dayanışma içinde olmayı sürdürdüğü belirtilirken, depremzedeler için 2,5 milyon dolarlık ihtiyaç malzemesinin yanı sıra 85 milyon doları aşkın insani yardımda bulunulduğuna dikkat çekildi.

Buna ek olarak “Gerek Türkiye gerek Suriye’nin bu felaketi aşması için acil ihtiyaçları sağlamaya kararlıyız” mesajına yer verildi.

USAID’in insani yardım sevkiyatının, ABD hükümetinin USAID liderliğinde sürdürdüğü afet yardım faaliyetleri kapsamında yapıldığı kaydedilirken, malzemelerin dağıtımının ise Birleşmiş Milletler Göç Örgütü (IOM) tarafından Türk hükümeti ile koordineli olarak gerçekleştirileceği belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.