Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’den Deprem Açıklaması: Tüm Dünya Etkilendi

ABD Dışişleri Sözcüsü Ned Price, Kahramanmaraş'taki depremlerin sadece bölgeyi değil tüm dünyayı etkilediğini söyledi.
ABD’den Deprem Açıklaması: Tüm Dünya Etkilendi
Yorum

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, 10 ilin yanı sıra Suriye’nin de bazı bölgelerinde büyük yıkıma neden oldu. Türkiye’de can kaybı sayısı son açıklamaya göre 31 bin 643’e ulaştı.

ABD Dışişleri Sözcüsü Ned Price, bölgede yaşanan depremlerin yalnızca Türkiye ve Suriye’yi değil tüm dünyayı etkilediğini söyledi. Price depremde ortaya çıkan görüntülerin derinden etkileyici olduğunu belirterek, yardım için gece gündüz çalıştıklarını ifade etti.

Sözcü Price, ABD’nin Türkiye ve Suriye’de arama, kurtarma ve yardım çabalarını desteklemek için ek ekipman ve kaynakları seferber ettiğini söyledi. Olağanüstü zor koşullar altında gece gündüz çalışan insani müdahale ekiplerinin ve kurtarma görevlilerinin inanılmaz adanmışlığını takdirle karşıladıklarını belirtti.

Türkiye’den sınır ötesi yardımların geçişine izni dahil, uluslararası toplumun Suriye’de depremden etkilenen bölgelere yardımın ulaştırılması için tüm gücüyle çalışma konusunda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin ahlaki bir sorumluluğu bulunduğunu söyledi.

Bunun siyasi değil, insanı bir konu olduğunu aktaran Price, daha fazla sınır ötesi yardım geçişlerinin daha fazla hayatı kurtaracağını ifade etti. Dünyanın dört bir yanındaki ülkeleri Türkiye ve Suriye halklarını desteklemek için ellerinden gelen her şeyi yapmaya davet etti. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu