Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’den Deprem Açıklaması! “Toparlanmaya Katkı Sağlamaya Hazırız”

BM temsilcisi Linda Thomas-Greenfield, geçen yıl gerçekleşen depremler hakkında açıklamada bulunarak, toparlanma çabalarına katkı sağlamaya hazır olduklarını söyledi.
ABD’den Deprem Açıklaması! “Toparlanmaya Katkı Sağlamaya Hazırız”
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümünde birçok açıklama geldi. Binlerce insanın hayatını kaybettiği deprem ile ilgili ABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Linda Thomas-Greenfield açıklamada bulundu.

BM yetkilisi Thomas-Greenfield, depremler nedeniyle Türkiye ve Suriye’de yaklaşık 60 bin can kaybı yaşandığını hatırlattı.

Bunun yanında depremlerin ardından Hatay’a ziyaret düzenlediğini ve Suriye’ye yardım sağlamak için insani yardım örgütlerinin temsilcileriyle görüştüğünü hatırlattı.

Depremler sonrasında ABD’den yaklaşık 242 milyon dolar insani yardım geldiğini söyledi.

Suriye’de ise durumun ciddiyetini koruduğunu aktardı.

GCM Yatırım Banner

“Toparlanma Çabalarına Kakı Sağlamaya Hazırız”

Thomas-Greenfield, “Türk ortaklarımıza uzun vadeli toparlanma çabalarına katkı sağlamaya hazırız.” açıklamasında bulundu.

Suriye’de depremlerden etkilenenlerle çalışmaya devam ettiklerini aktardı.

Ayrıca Suriye’ye yardımların artırılması çağrısında bulundu. Türkiye’ye ise ilave 1 milyon dolar fonla yeni projeler için destek sağlamaya hazır olduklarını bildirdi.

Türkiye’de geçen yıl 6 Şubat’ta meydana gelen depremde birçok ülkeden destek gelmişti. ABD’de bu ülkelerde biriydi. Deprem bölgesinin kalkınması için milyonluk destekler sağlamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.