Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’de Yargıçtan Hükümet Yetkilileri Hakkında Sosyal Medya Kararı

ABD'de Başkan Joe Biden yönetiminden bazı üst düzey görevlilerinin sosyal medya şirketleriyle iletişim kurmaları kısıtlandı. Detaylar haberde...
ABD’de Yargıçtan Hükümet Yetkilileri Hakkında Sosyal Medya Kararı
Yorum

ABD’ de Federal Yargıç Terry Doughty, Başkan Joe Biden yönetiminden bazı üst düzey görevlilerine yönelik dikkat çeken bir karar aldı. Bu kapsamda bazı yetkililerin sosyal medya şirketleriyle görüşmeleri ve iletişim kurmaları kısıtlandı.

Yargıç Doughty, ABD Sağlık Bakanlığı, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Federal Soruşturma Bürosu (FBI) yetkililerinin sosyal medya şirketleri ile ilişkilerine sınırlama getirdi.

Söz konusu karar kapsamında yetkililer sosyal medya yöneticileri ile paylaşılan bir içeriğin kaldırılması, silinmesi, gizlenmesi veya azaltılmasına yönelik baskı ve teşvik uygulayamayacak. Bu konuda e-posta, mektup, telefon veya kısa mesaj yoluyla görüşme yapılamayacak.

Bu gelişmelerin öncesinde Kongre oturumlarında Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi üyeleri de Biden yönetimini sosyal medyaya baskı uygulamakla suçlamıştı.

Ayrıca Kongrenin Cumhuriyetçi üyeleri, Demokrat yetkililerin sosyal medya yöneticileri ile Kovid-19 aşıları, halk sağlığı önlemleri, seçim bütünlüğü ve diğer konularla ilgili içeriğin kaldırılmasına yönelik iletişim kurduğunu söylemişti.

Bu durumun ifade özgürlüğünü kısıtladığını savunmuşlardı.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu