Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Tüketici Güveni Artıyor! Endeks Kasım’da Yükseldi

Conference Board, ABD’de tüketici güven endeksi rakamlarını paylaştı. Kasım ayında tüketici güven endeksi beklentilerin üzerinde gelerek 102 olarak açıklandı.
ABD’de Tüketici Güveni Artıyor! Endeks Kasım’da Yükseldi
HABER GİRİŞ

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) ekonomik göstergelerden biri olarak kabul edilen tüketici güven endeksi açıklandı. Conference Board tarafından açıklanan verilere göre tüketici güven endeksi Kasım’da bir önceki aya göre 2,9 puan yükselerek 102’ye çıktı.

Piyasalar, tüketici güveninin bu dönemde 101 seviyesine ulaşmasını bekliyordu. Beklentilerden yüksek gelen tüketici güven endeksi, Ekim’de 99,1 seviyesinde gelmişti.

ABD’li tüketicilerin iş ve iş gücü piyasasına yönelik eğilimlerini gösteren mevcut durum endeksi ise Kasım’da 0,4 düştü ve 138,2 oldu.

Conference Board Başekonomisti Dana Peterson, konuyla ilgili yaptığı açıklamada tüketici güveninin 3 aylık düşüşünün ardından Kasım’da yükselmesinin ekonomik beklentileri iyileştirdiğini söyledi. Peterson, Kasım’da ankete katılan gelir grupları yelpazesinde genel iyileşmeler görüldüğünü sözlerine ekledi.

28 Kasım’da Federal Konut Finansmanı Ajansı (FHFA), diğer önemli ekonomik gösterge olan Eylül ayına yönelik ABD konut fiyat endeksi raporunu paylaşmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın