Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Toptan Eşya Stokları Verisi Beklentilere Paralel Geldi

Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı, ülkedeki toptan eşya stokları ve satışlarına ilişkin Kasım 2023 dönemi verilerini açıkladı. Detaylar haberde;
ABD’de Toptan Eşya Stokları Verisi Beklentilere Paralel Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı, ülkedeki toptan eşya stokları ve satışlarına ilişkin Kasım 2023 dönemi verilerini açıkladı. Ülkede toptan eşya stokları, 2023 yılının Kasım döneminde yüzde 0,2 oranında gerileme gösterdi.

Stoklar, bu dönemde 896,2 milyar dolar olarak çıkarken böylelikle piyasa beklentilerine paralel bir azalma sergilenmiş oldu.

Toptan eşya stokları Ekim 2023 döneminde yüzde 0,3’lük gerileme göstermişti.

ABD Toptan Eşya Verileri
Kaynak: Census

ABD’de aynı dönemde toptan eşya satışları ise bir önceki aya kıyasla neredeyse hiç değişim göstermedi. Yüzde 0,2’lik küçük bir oynama ile 666,6 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Toptan eşya satışları, Ekim 2023 döneminde yüzde 1,5’luk azalma göstermişti.

GCM Yatırım Banner

Toptan eşya satışları, aynı dönemde yıllık bazda bakıldığında ise yüzde 0,5’lik artış kaydetti.

İmalatçıların satış şube ve ofisleri hariç ticari toptancılar için mevsimsellikten arındırılmış verilere göre Kasım ayı stok/satış oranı 1,34 oldu. Kasım 2022 oranı 1,39’du.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.