Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’de Tarihi Gün! Donald Trump Gözaltına Alındı

Bir film yıldızına “sus payı” verdiği gerekçesiyle büyük jüri tarafından suçlanan Donald Trump, resmi olarak gözaltına alındı.
ABD’de Tarihi Gün! Donald Trump Gözaltına Alındı
Son Güncelleme: 
Yorum

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) eski başkanı Donald Trump, son günlerde yaşanan gelişmelerle dünyanın gündemine oturdu. Trump, film yıldızı olan Stormy Daniels’e 2016 yılındaki seçimler esnasında “sus payı” ödediği suçlamasıyla karşı karşıya.

Trump, Manhattan Ceza Mahkemesi’ne götürülerek önümüzdeki saatlerde ifade vermesi için resmen gözaltına alındı.

Süreci takip edebilmek için sayısız basın mensubu Ceza Mahkemesi’nin önünde konumlandı. Polis, bölgede ciddi güvenlik önlemleri aldı ve bölgedeki sokakları, caddeleri trafiği kapattı.

Trump’ın soruşturmasını yürüten Manhattan Bölge Savcısı Alvin Bragg, sabah saatlerinde mahkeme binasına intikal etti. Ayrıca ABD Temsilciler Meclisi üyesi Cumhuriyetçi Milletvekili George Santos da binaya giriş yaptı.

Eski Başkan Donald Trump’ı seven ve sevmeyen gruplar mahkeme binasının etrafında yerlerini aldı.

Trump, Amerikan tarihinde kendisine yönelik bir suçlamayla karşı karşıya kalarak hakim karşısına çıkan ilk eski başkan oldu. ABD medyasında Trump ile ilgili iddianamede 30’dan fazla suç bulunduğuna dair bilgiler yer alıyor.

Suçlamaları Reddeden Trump Mahkemeden Ayrıldı

Son gelen bilgilere göre Trump’ın yaklaşık 2 saat kaldığı Manhattan Ceza Mahkemesi’nden ayrıldığı öğrenildi.

Trump’ın en az birinin “ağır suç” kapsamına giren 34 suçlamanın tamamını reddettiği bilgisi verildi.

Suçlamaların diğerlerinin “sus payı ödemesi” ve bununla ilgili seçim kampanyası ile iş yeri kayıtlarında yapılan sahtekarlıkla ilgili olduğu kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu