Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de Sanayi Üretimi Ekim’de Beklentilerden Fazla Düştü

ABD’de sanayi üretimine ve kapasite kullanım oranına yönelik rakamlar, beklentilerin oldukça altında geldi. Ekim’de sanayi üretimi yüzde 0,6 düştü. İşte detaylar;
ABD’de Sanayi Üretimi Ekim’de Beklentilerden Fazla Düştü
HABER GİRİŞ

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED), ekonomiye yönelik önemli göstergelerden biri olan sanayi üretimi ve kapasite kullanım rakamlarını paylaştı. Ekim’de yüzde 0,3 düşmesi beklenen sanayi üretimi, bir önceki aya göre yüzde 0,6 azaldı.

ABD’de beklenti altı gelen sanayi üretimi Eylül’de yüzde 0,1 artmıştı. Aynı dönemde imalat sanayi üretimi ise yüzde 0,7 azaldı. Piyasalardaki beklenti yüzde 0,3 azalacağı yönündeydi.

Sanayi üretiminde beklenen olumsuz verilerin ana kaynağı olarak ABD’deki bazı otomobil üreticilerindeki grevler görülüyor. Ülkedeki motorlu taşıt ve parça üretimi yüzde 10 azaldı.

Dünyanın en büyük ekonomisinde kapasite kullanım oranı söz konusu dönemde yüzde 0,6 puan azalarak yüzde 78,9 düzeyinde gerçekleşti. Kapasite kullanım oranı Eylül’de yüzde 79,5 olmuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.