Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD’de NFT Marka Başvuruları Bu Yıl Üçe Katlandı

Kripto para piyasasındaki olumsuz ortama rağmen NFT ve blockchain teknolojilerine olan ilgi azalmıyor. Ayrıntılar geliyor...
ABD’de NFT Marka Başvuruları Bu Yıl Üçe Katlandı
HABER GİRİŞ

Blokchain teknolojisi ve NFT’ler kripto para ekosistemi içerisinde daha fazla kitle ile etkileşim kurmak isteyen şirketler ve yatırımcılar tarafından büyük ilgi görüyor. Bu durum ticari marka başvuru sayısındaki artışta kendisini gösteriyor.

Ticari marka ve patent avukatı Michael Kondoudis tarafından yayınlanan verilere göre ABD’deki NFT ve blockchain ile ilgili ticari markalar 1 Ocak’tan 30 Eylül’e kadar 6.000’i aştı. Konduodis, bu yıl şimdiye kadar NFT’ler ve ilgili blok zinciri ürünleri ve hizmetleri için ABD’de 6.366 ticari marka başvurusunun yapıldığını belirtti.

2022 NFT ticari marka başvuruları
Kaynak: Michael Kondoudis/Twitter

2021 yılında bu sayı 2.142 olarak kaydedilmişti. Bu yılın en verimli ayı ise 1.080 NFT marka başvurusu ile Mart oldu. Henüz bu yıl bitmeden geçen yıla nazaran ticari başvuruların üçe katlandığı görülüyor. 2020 yılında ise NFTler için sadece 3 ticari marka başvurusu yapıldı.

Bir ankete göre çoğu insanın NFT satın almasının birincil nedeni para kazanmak oluyor. Spesifik Ankete katılan 1.318 kişinin yüzde 64,3’ü bunun NFT çoğunluğuna atlamalarının ana nedeni olduğunu söyledi.

Perakende yatırımcılar arasında ise NFT’lere olan ilgi azalmaya devam ediyor. En büyük pazaryeri olarak bilinen OpenSea’daki NFT satışları bu yılın üçüncü çeyreğinde, bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 60 düştü.

GCM Yatırım Banner

Kripto para piyasasındaki büyük düşüşün bu noktada başrol oynadığı belirtildi. Toplam piyasa değeri geçen yılın Kasım ayında 3 trilyon dolara kadar çıkarak tarihi zirvesine ulaşmıştı.

Küresel piyasalardaki endişe ortamı kripto paralarda büyük satışları beraberinde getirdi. Piyasanın mevcut değeri 930 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.